Βράβευση των μαθητών μας για τη συμμετοχή τους στις θεατρικές ομάδες

001002003004

Το σχολείο μας σε μια συγκινητική εκδήλωση βράβευσε στο αμφιθέατρο τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου για τη συμμετοχή τους στο 6ο Διεθνές Φεστιβάλ Αρχαίου Δράματος στη Μεσσήνη με το έργο του Αισχύλου “Επτά επί Θήβας”. Ήταν η ιδανικότερη στιγμή για να αποχαιρετήσουμε αυτα τα παιδιά που φέτος μας δίδαξαν τι σημαίνει ομαδικό πνεύμα και δημιουργικός αυθορμητισμός. Επίσης το σχολείο μας τίμησε και τον μαθητή της Γ΄Γυμνασίου Σπύρο Γάτο για τη συμμετοχή του στο παγκόσμιο φεστιβάλ της Λετονίας.

005

Στη συνέχεια βραβεύτηκαν οι μαθητές της θεατρικής ομάδας του Μπρεχτ για τη συμμετοχή τους στο μαθητικό φεστιβάλ της Πρέβεζας με το έργο “Τρόμος και αθλιότητα του “Τρίτου Ράιχ”.

Κατηγορίες: ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΣΧΟΛΕΙΟ-ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ, ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.