Σχολικές ειδήσεις – Αγιασμός

DSC01235

1. Ο αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς για τους μαθητές του Δεσκείου Γυμνασίου και του Λυκείου Πάργας θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 12-09-2916 στις 9:15 το πρωί.
  2. Το λεωφορείο για την μεταφορά των μαθητών από Δ.Δ Αγιάς θα ξεκινήσει από την συνήθη στάση στις 8:30 το πρωί της Δευτέρας.
  3. Το λεωφορείο για την μεταφορά των μαθητών από Δ.Δ Ανθούσας θα ξεκινήσει από την συνήθη στάση στις 9:00 το πρωί της Δευτέρας.
  4. Η επιστροφή θα γίνει με τα λεωφορεία του ΚΤΕΛ στις 12:00.
  5. Η μεταφορά των μαθητών από την Αγία Κυριακή θα γίνει με τα λεωφορεία της γραμμής του ΚΤΕΛ.
  6. Μετά τον αγιασμό θα διανεμηθούν στους μαθητές τα διδακτικά βιβλία και το πρόγραμμα της Τρίτης.
  7. Την Κυριακή (11-09-2016) θα σας ανακοινώσουμε όλες τις αλλαγές (τελικό σχέδιο), που θα ισχύσουν για τα Γυμνάσια κατά το τρέχον σχολικό έτος , σύμφωνα με το νέο προεδρικό διάταγμα που προωθείται για ψήφιση και υπογραφή. Οι πληροφορίες αντλούνται από το υπ΄ αριθ. πρωτ.    145329/Δ2 /08-09-2016 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων, που μας έχει κοινοποιηθεί.
  8. Εκδόθηκαν τα αποτελέσματα των επαναληπτικών εξετάσεων περιόδου Σεπτεμβρίου. Όλοι οι μαθητές της Β ‘ τάξης προήχθησαν, όλοι οι μαθητές της Γ’ τάξης απολύθηκαν.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!

Κατηγορίες: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΧΟΛΕΙΟ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.