ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

1.     Συγκροτήθηκε σε σώμα το διοικητικό συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων ως εξής:

Πρόεδρος             : Ζούλα Αλεξάνδρα

Αντιπρόεδρος      : Λαμπρούση Βασιλική

Γραμματέας          : Τσίτσου Παναγιώτα

Ταμίας                   : Κυριάκη Βασιλική

Μέλος                     : Πάνου Γεώργιος

Μέλος                     : Μήτσου Αναστασία

Μέλος                     : Ιωάννου Βασίλειος

Μετά τη συνεδρίαση τα μέλη του συλλόγου ενημερώθηκαν από το διευθυντή για θέματα λειτουργίας του σχολείου.

Σήμερα, Τετάρτη, το Δ.Σ. και ο διευθυντής του σχολείου θα συναντηθούν με τους γονείς των μαθητών της Γ΄ Γυμνασίου για να συζητήσουν το θέμα : «Σχολικές δραστηριότητες και Εκπαιδευτικές εκδρομές.»

2.    Λόγω των Βουλευτικών Εκλογών το σχολείο δε θα λειτουργήσει την Παρασκευή, 23/01/2015 και τη Δευτέρα, 26/01/2015.

3.    Την Παρασκευή, 30/01/2015, ημέρα των Τριών Ιεραρχών, θα γίνει ο καθιερωμένος εκκλησιασμός και στη συνέχεια εκδηλώσεις σχετικά με την προσφορά των Τριών Ιεραρχών στα γράμματα.
4.    Ο Πρωτοπόρος Όμιλος Μοντέρνων Αθλημάτων Ηπείρου διοργανώνει επίσημο Αγώνα Τοξοβολίας κλειστού χώρου υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Τοξοβολίας σε συνεργασία με το Δέσκειο Γυμνάσιο Πάργας την Κυριακή, 01/02/2015 στο Κλειστό Γυμναστήριο.
5.    Το προηγούμενο Σάββατο, 17/01/2015 ο καθηγητής κος Σύρπας Ιωάννης συναντήθηκε στα Ιωάννινα με την ηθοποιό Λυδία Κονιόρδου και της μετέφερε την πρόσκληση του σχολείου να μας επισκεφθεί στην Πάργα για την  πραγματοποίηση εκδήλωσης (ομιλία – συζήτηση) σχετικά με τις αρχαίες τραγωδίες.

Η ηθοποιός εντυπωσιάστηκε από τις επιδόσεις και την παράδοση που έχει δημιουργηθεί στο σχολείο μας σχετικά με το αρχαίο δράμα.

Δημοσιεύθηκε στην ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΗΜΕΡΑ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.