Τα νέα του σχολείου μας

1.                        ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ

ΣΤΗ ΜΕΣΣΗΝΗ ΣΤΙΣ 8-9 ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2014

Στην Πάργα και στο γραφείο του Δεσκείου Γυμνασίου σήμερα, 21/03/2014, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12.00, συνήλθε σε συνεδρίαση η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για την εκδρομή της θεατρικής ομάδας της Γ΄  τάξης στη Μεσσήνη στις 8-9/04/2014 σύμφωνα με την υπ’ αριθμόν  5/03-03-14 απόφαση του διευθυντή του Γυμνασίου.

Αρχικά η επιτροπή άνοιξε τις προσφορές και συνέταξε τον πίνακα 1.

Στη συνέχεια μελέτησε τις προσφορές και αποφάσισε:

Αναθέτει τη διεξαγωγή της εκδρομής – μετακίνησης στο ταξιδιωτικό γραφείο BOUTASTOURS γιατί έδωσε την οικονομικότερη προσφορά.

Μετά τα παραπάνω λύνεται η συνεδρίαση και υπογράφεται το πρακτικό.

Ο Δ/ντης                                                      Τα μέλη

Σύρπας Ι.

Βαρσακοπούλου Αν.

Μήτσου Αν.

Νούσης Σπυρίδων                                                 Νάκου Ευ.

ΠΙΝΑΚΑΣ 1

ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ

TIMH ΛΕΩΦΟΡΕΙΟΥ

ΤΙΜΗ ΚΑΤ’ΑΤΟΜΟ

1.

BOUTAS TOURS

847,50ΕΥΡΩ

42,38ευρώ

2.

ΚΤΕΛ ΠΡΕΒΕΖΑΣ

870,00ΕΥΡΩ

43,50ευρώ

3.

KOSMAS TOURS

990,00ΕΥΡΩ

49,50  ευρώ

2.    ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΚΠΕ ΑΡΑΧΘΟΥ

proino_ambrakikos(16)

Στα πλαίσια του  Περιβαλλοντικού Προγράμματος με τίτλο ¨Το νερό …..η ζωή μας¨ τα παιδιά του Β1 τμήματος του σχολείου μας, που συμμετέχουν σε αυτό, επισκέφθηκαν το ΚΠΕ Αράχθου την Τρίτη 18-03-2014 με συνοδούς καθηγητές τους υπεύθυνους του προγράμματος:

Τόλογλου Οδυσσέα ΠΕ02 και Αργύρη Πολυξένη ΠΕ04.01.

Οι μαθητές μας ωφελήθηκαν , έμαθαν , ανακάλυψαν , γιατί γνωρίζουν πια τι είναι τα Κ.Π.Ε. ( Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης ) και ποιος ο ρόλος τους.

Έμαθαν για το χώρο και την ιστορία του Αμβρακικού κόλπου , γιατί είναι υγροβιότοπος , πού μπορεί να καταλήξει η ρύπανσή του και σε τι μπορεί να βοηθήσει η διάσωσή του για  όλο το οικοσύστημα της περιοχής.

Είδαν με τα ίδια τα μάτια τους πολλά από αυτά που διάβασαν ή άκουσαν ή ανακάλυψαν στο διαδίκτυο και τα παρουσίασαν με τις εργασίες τους.

Περπάτησαν σε ¨λουρονησίδες¨ , είδαν τον Αργυροπελεκάνο, έμαθαν για τα ¨Διβάρια¨ και χάρηκαν τα ανθισμένα ¨Αρμυρίκια¨.

P1050206P1050187P1050173P1050171P1050254P1050246P1050230P1050263P1050216

Κατηγορίες: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΣΗΜΕΡΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.