Έναρξη νέας σχολικής χρονιάς 2018-2019- Αγιασμός

Την Τρίτη 11/09/2018 ξεκινά η νέα σχολική χρονιά. Οι μαθητές του Δεσκείου Γυμνασίου και Λυκείου Πάργας να βρίσκονται στο Σχολείο στις 08:30 π.μ για τον Αγιασμό και την παραλαβή των σχολικών βιβλίων.
Το λεωφορείο για τα παιδιά της Ανθούσας και της Αγιάς θα ξεκινήσει στις 08:00 π.μ από Αγιά και στη συνέχεια από Ανθούσα( ένα δρομολόγιο) και από Αγία Κυριακή στις 07:45π.μ
Καλή Σχολική Χρονιά !!!

Δημοσιεύθηκε στη ΕΚΔΡΟΜΕΣ | Σχολιάστε

«Τρωάδες» του Ευριπίδη στο κάστρο της Πάργας (Μάιος 2015)

Δημοσιεύθηκε στη ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΘΕΑΤΡΙΚΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ, ΙΣΤΟΡΙΑ, ΣΗΜΕΡΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ, ΣΧΟΛΕΙΟ-ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ, ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ | Σχολιάστε

Ενημέρωση Γονέων

1. Σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 7/2/2018 και ώρα 12:00 (όχι νωρίτερα) θα δοθούν οι βαθμοί Α Τετραμήνου
  2. ΟΙ κηδεμόνες των μαθητών της Γ Γυμνασίου να προσέλθουν στις 11: 30 για να ενημερωθούν σχετικά με την εκδρομή στην Θεσσαλονίκη.
  3. Σύμφωνα με νέα εγκύκλιο του υπουργείου το όριο των απουσιών είναι 114  χωρίς να χρειάζεται να είναι δικαιολογημένες .

Μπαμπουκλής Γεώργιος

Δημοσιεύθηκε στη ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΗΜΕΡΑ, ΣΧΟΛΕΙΟ, ΣΧΟΛΕΙΟ-ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ | Σχολιάστε

Αξιολόγηση Μαθητών Γυμνασίου

ΟΡΙΑ ΑΠΟΥΣΙΩΝ

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Γυμνασίου Πάργας από 7-11-2017

ωρολόγιο 7-11-17

Δημοσιεύθηκε στη ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΗΜΕΡΑ | Σχολιάστε

Καταγραφή

Δημοσιεύθηκε στη ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ, ΣΧΟΛΕΙΟ | Σχολιάστε

ωρολόγιο 16-10-17

Ωράριο Λειτουργίας Γυμνασίου Πάργας

ωραριο λειτουργίας

Δημοσιεύθηκε στη ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ | Σχολιάστε

Ενημέρωση Γονέων

1 .Σας πληροφορούμε ότι με βάση το ωρολόγιο πρόγραμμα οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μπορούν να προσέρχονται στο σχολείο στα κενά και στα διαλείμματα των καθηγητών για την ενημέρωση της προόδου των μαθητών.

2. Ο διευθυντής και ο σύλλογος των καθηγητών καλεί τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων σε συνάντηση με θέμα τα τυχόν προβλήματα για την εύριθμη λειτουτργία του σχολείου.

Πρόγραμμα