ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΣ ΚΙΟΥ

Το σχολείο μας…!!

Ψήφισμα του Συλλόγου Διδασκόντων του Γυμνασίου για το θάνατο του διευθυντή Σπύρου Μπαλάσκα

Ιούλ 20174

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ Ν. ΚΙΟΥ

Ψήφισμα

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Νέας Κίου μετά την είδηση του απροσδόκητου θανάτου του Διευθυντή του σχολείου μας, Σπύρου Μπαλάσκα, συνήλθε στις 3 Ιουλίου 2017, σε έκτακτη συνεδρίαση και   αποφάσισε ομόφωνα να εκδώσει το παρακάτω ψήφισμα:

Με αίσθημα βαθύτατης θλίψης πληροφορηθήκαμε την απώλεια του αξιαγάπητου συναδέλφου μας, και Διευθυντού του Σχολείου μας Σπύρου Μπαλάσκα. Ενός εκλεκτού μέλους της εκπαιδευτικής μας κοινότητας, ο οποίος με την ευγένεια, την απλότητα, την ευθύτητα, την ειλικρίνεια, την ευσυνειδησία, το ήθος και την ηπιότητα του χαρακτήρα του, αλλά και το πάθος του για την ανάδειξη του σχολείου μας κέρδισε επάξια την αγάπη όλων μας, καθηγητών, γονέων και μαθητών.

Σε ένδειξη πένθους και ελάχιστου φόρου τιμής ο Σύλλογος Διδασκόντων

αποφασίζει

1. Να εκφράσει τα ειλικρινή και θερμά συλλυπητήριά του στην οικογένειά του και σε όλους τους οικείους του εκλιπόντος.
  2. Να δοθεί χρηματικό ποσό υπέρ αναπαύσεως της ψυχής του.
  3. Να κυματίζει η σημαία του Σχολείου μας μεσίστια επί τριήμερον.
  4. Να παραστεί σύσσωμος στην εξόδιο ακολουθία του εκλιπόντος και να ακολουθήσει την επικήδειο πομπή.
  5. Να επιδοθεί το παρόν ψήφισμα στην οικογένεια του εκλιπόντος.
  6. Να αναγνωστεί το παρόν ψήφισμα κατά την τέλεση της εξοδίου ακολουθίας και τέλος
  7. Να αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου και να δημοσιευθεί στον ηλεκτρονικό τύπο.

Ιούλιος 2017

Ο καιρός στη Ν. Κίο

Εορτολόγιο

η ημέρα, η εβδομάδα του έτους