Χριστουγεννιάτικη γιορτή

IMG bffd06ab84abc24b532a39dfb54fa4ff V

Την  Πέμπτη 23 Δεκεμβρίου 2021, τελευταία μέρα πριν από τις διακοπές των Χριστουγέννων, μαθητές και μαθήτριες ήρθαν στο σχολείο με ιδιαίτερη ανυπομονησία  για την χριστουγεννιάτικη γιορτή. Τηρώντας τα μέτρα και τα πρωτόκολλα λόγω της πανδημίας κάναμε μια ιδιαίτερη γιορτή με πολλές και διαφορετικές δράσεις σε κάθε τμήμα ξεχωριστά με θεατρικό  δρώμενο, ομιλία  αφιερωμένη  στις μέρες των Χριστουγέννων,βίντεο,ζωγραφική,τραγούδια και κάλαντα, δημιουργικές και ομαδικές εργασίες. Την επιμέλεια της διοργάνωσης της γιορτής είχαν οι καθηγητές: (θεατρικό: Βαλαμβού Κέλλυ,  Χορωδία:  Λεοντιάδου Έλσα, όργανα: Κρητικός Δημ,  Κόντες Ι., ομιλία: Σορώκος Ν., Χορωδία Βυζαντινής Μουσικής: Κόντες Ι, Σταυρόλεξα: Καρεγλά Π., Βίσκα Αικ, Χριστουγεννιάτικο διήγημα : Καρεγλά Π. Βίσκα Αικ, παρουσίαση-βίντεο:Αγγελή Ε., Βίσκα Αικ.)

Τα παιδιά έφυγαν με ευχετήριες κάρτες που τους πρόσφεραν οι συμμαθητές τους και με τη γλύκα των γλυκών αλλά και της ιδιαίτερης αυτής τελευταίας ημέρας πριν τις γιορτές!

IMG 20220116 222149

Ευχόμαστε να υπάρχει υγεία, πρόοδος και ευτυχία στα παιδιά μας και στις οικογένειες τους.