Επιλογή προσφοράς εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ΄ τάξης του 1ου Γυμνασίου Νάξου

Σήμερα Τρίτη 20 Μαρτίου 2018 ,στο γραφείο του Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου Νάξου, συνήλθε η επιτροπή που συγκροτήθηκε με την υπ’ αριθμό 5/16-3-2018 πράξη του Διευθυντή με θέμα «Επιλογή προσφοράς τουριστικού γραφείου για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής εκδρομής της Γ’ τάξης του σχολείου στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος « Το Κάστρο της Νάξου, οι άνθρωποι και οι ιστορίες τους»
Η επιτροπή αξιολόγησε τις προσφορές που είχαν κατατεθεί μέχρι τις 13:00 της προηγούμενης μέρας (19-3-2018) και ήταν οι κάτωθι:
1. ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΣ TRAVEL &TOURISM , Σεβαστάκη Γιασεμίνα- Σάμος
2. GLOBETROTTER TRAVEL, Πετράκης Ζαφείριος – Πειραιάς
Να σημειωθεί ότι και οι δύο προσφορές περιείχαν εναλλακτικές επιλογές ξενοδοχείων σε κάθε πόλη διαμονής μας.
Αφού έλαβε υπόψη της:
1. Την προκήρυξη της εκδρομής
2. Το αναλυτικό πρόγραμμα
3. Την Υ.Α 33120/ΓΔ4/28-2-2017 (ΦΕΚ 681/Τ.Β’/6-3-2017)
κατέληξε στην επιλογή της προσφοράς του τουριστικού γραφείου GLOBETROTTER TRAVEL με τα ξενοδοχεία THE FLOWER OF MONEMVASIA στην Μονεμβασιά που βρίσκεται στην Νέα Πόλη και ΑΜΑΛΙΑ στο Ναύπλιο. Με τιμή κατά άτομο 148 € ( εκατό σαράντα οκτώ ευρώ ) στην οποία δεν συμπεριλαμβάνεται ο φόρος διαμονής υπέρ του Δημοσίου (Ν.4389/2016) που είναι 1,5€ (ενάμιση ευρώ ) ανά δωμάτιο , ανά ημέρα.
Η προσφορά αυτή κρίθηκε ότι ανταποκρίνεται στην προκήρυξη και είναι οικονομικά συμφερότερη από όλες τις προσφορές.
Δικαίωμα ένστασης εντός δύο (02) ημερών από την κοινοποίηση του παρόντος πρακτικού, ηλεκτρονικά στην διεύθυνση mail@1gym-naxou.kyk.sch.gr
Όλες οι προσφορές έχουν αναρτηθεί στον πίνακα ανακοινώσεων του σχολείου.

α.α

Αγγελή Ελένη