ΣΤΙΓΜΕΣ ΓΙΟΡΤΗΣ ΧΑΡΑΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣ ΕΖΗΣΑΝ ΜΑΘΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΤΟΥ 1ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΕΕΕΚ ΝΑΞΟΥ

Εδω και καιρό ο καθηγητής κ. Κοντόπουλος Ι. προσπαθούσε με τους μαθητές του σχολείου, στα πλαίσια του μαθήματος της τεχνολογίας, να φτιάξουν μια όμορφη και ξεχωριστή φάτνη προκειμένου να την δωρίσουν στο ΕΕΕΕΚ Νάξου. Απο την άλλη η κα Έλσα Λεοντιάδου προετοίμαζε με τη χορωδία μαθητών τα Χριστουγεννιάτικα κάλαντα που θα συνόδευαν το όμορφο δώρο στο αγαπημένο μας γειτονικό σχολείο. Σήμερα λοιπόν, Τρίτη 19 Δεκεμβρίου, με μια μικρή καθυστέρηση, οι μαθητές απο τα τμήματα Α1 και Β4 συνοδευόμενοι απο τον διευθυντή του σχολείου μας και τους εκπαιδευτικούς κ.κ. Κοντόπουλο Ι., Λεοντιάδου Έ., Καραμέτου Μ. και Στρούβαλη Π. έφθασαν στο Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης όπου έγιναν δεκτοί με πολύ ενθουσιασμό και χαρά. Είχαν και αυτοί προετοιμαστεί, με δώρα όμορφα και νόστιμα εδέσματα που είχαν φτιάξει οι ίδιοι στο εργαστήριο Μαγειρικής και Ζαχαροπλαστικής του σχολείου τους. Η διευθύντρια του ΕΕΕΕΚ Νάξου ευχαρίστησε τον διευθυντή, του μαθητές και τους καθηγητές του σχολείου μας, όπως το ίδιο έκαναν και όλοι οι εκπαιδευτικοί και θεραπευτές μεσα σε μια ατμόσφαιρα ιδιαίτερα ζεστή και συγκινητική.

Τα συναισθήματα που δημιουργήθηκαν κατα την ολιγόλεπτη παραμονή των μαθητών του 1ου Γυμνασίου στο ΕΕΕΕΚ, ήταν πλούσια και όλοι οι συμμετέχοντες στην εκδήλωση εκτός απο τα υλικά δώρα που αντάλλαξαν ευχαριστήθηκαν περισσότερο με το πολυτιμότερο δώρο που είχαν να δώσουν και να πάρουν, αυτό της αγάπης.