Χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα στο σχολείο μας

Oι γιορτές των  Χριστουγέννων είναι προ των πυλών και το σχολείο μας φόρεσε τα γιορτινά του και  τις περιμένει! Οι μαθητές δραστηριοποιήθηκαν στο στολισμό του σχολείου δίνοντας μία ευχάριστη γιορτινή ατμόσφαιρα στη σχολική  καθημερινότητα.

Οι μαθητές κάθε τμήματος στόλισαν στην αίθουσα τους, το δικό τους χριστουγεννιάτικο δέντρο με πολύχρωμες μπάλες και φωτάκια που αναβοσβήνουν.

Στο διάδρομο του ορόφου εντυπωσιάζει η φάτνη του Χριστού, κατασκευή των μαθητών στα πλαίσια του μαθήματος της Τεχνολογίας.

Ενώ, στο διάδρομο του ισογείου, την προσοχή μας κερδίζει  το ψηλό χριστουγεννιάτικο δένδρο  όπου οι μαθητές μας αξιοποιώντας τα κουκουνάρια των πεύκων που βρίσκονται στο βορεινό προαύλιο κατασκεύασαν πολύχρωμα στολίδια.