Ωρολόγιο Πρόγραμμα από 4/3/2024

Λήψη αρχείου

«ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΣ ΕΚΦΟΒΙΣΜΟΣ (CYBERBULLYING), ΟΡΘΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ»

Λήψη αρχείου

Αφίσες με θέμα την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο.

Με αφορμή τη δράση που πραγματοποιείσαι το σχολείο μας σε συνεργασία με τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος σχετικά με την ασφαλή πλοήγηση στο Διαδίκτυο και αντίστοιχο μάθημα με την ίδια θεματική στην Πληροφορική, οι μαθητές της Α’ τάξης του Γυμνασίου μας ανέλαβαν, στο πλαίσιο του μαθήματος, να δημιουργήσουν μια ψηφιακή αφίσα με θέμα την «Ασφάλεια στο Διαδίκτυο». Οι μαθητές, μέσω της ψηφιακής αφίσας, είχαν ως τελικό σκοπό την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των συμμαθητών τους σε θέματα σχετικά με την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Παρακάτω θα δείτε κάποιες από τις ψηφιακές δημιουργίες των μικρών μας μαθητών.

Ένα μεγάλο μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και το ενδιαφέρον που έδειξαν κατά τη διάρκεια της δραστηριότητας!

Λήψη αρχείου

** Για τις ανάγκες δημιουργίας των posters, οι μαθητές άντλησαν εικόνες από το Διαδίκτυο.

ΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟΝ 4Ο ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ ΚΑΙ ΓΛΩΣΣΑΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ

Συμμετέχουμε κα Επικοινωνούμε!

Πρόγραμμα σχολείου

Λήψη αρχείου

Ενημέρωση σχετικά με τις απουσίες μαθητών/τριών λόγω COVID-19, για το σχολικό έτος 2023- 2024.

Λήψη αρχείου

Ενημέρωση για τη λήψη μέτρων προστασίας για τη μείωση μετάδοσης λοιμώξεων του αναπνευστικού.

Λήψη αρχείου

Ευχές από τη Διεύθυνση και τον σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου.

IMG 20231222 122349 1