ΜΟΥΣΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ 2023-2024

epanaliptikes iouniou 2023 24 1

Κατηγορίες: Γενικά | Γράψτε σχόλιο

ΟΜΑΔΑ ΝΩΠΟΓΡΑΦΙΑΣ 2023-2024

Το σχολείο μας συμμετείχε στο εκπαιδευτικό – επιμορφωτικό πρόγραμμα του ΕΛΙΔΕΚ και της Ανωτάτης Σχολής Καλών Τεχνών «Ο τοίχος έχει την δική του ιστορία». Οι μαθήτριες και οι μαθητές μας, υπό την καθοδήγηση της καθηγήτριας των Εικαστικών Αγγελικής Παπαπαύλου, γνώρισαν την τέχνη της νωπογραφίας και φιλοτέχνησαν μικρά έργα, με ελεύθερο θέμα. Τα έργα των μαθητών παρουσιάστηκαν στη διασχολική έκθεση που διοργανώθηκε στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών στις 19 Απριλίου 2024.

Εκ μέρους όλης της ομάδας, ευχαριστίες απευθύνονται στο ΕΛΙΔΕΚ και στην Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών για το πρόγραμμα αυτό, που μας πρόσφερε τις γνώσεις, την εμπειρία και τη χαρά της δημιουργίας× επίσης, στη Διεύθυνση του σχολείου μας, για την υποστήριξη της όλης προσπάθειας, καθώς και στις καθηγήτριες και στους καθηγητές, που συνέβαλαν ποικιλοτρόπως ώστε να ολοκληρωθεί με επιτυχία το όλο εγχείρημα. Τέλος, ιδιαίτερες ευχαριστίες απευθύνουμε στη Σοφία Μπουγά, φιλόλογο, που μας συνόδευσε στο ταξίδι μας και ανέλαβε την οργάνωση της προφορικής παρουσίασης των έργων μας.

ΟΜΑΔΑ ΝΩΠΟΓΡΑΦΙΑΣ 2023-2024

1. ΒΟΥΛΕ  ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
  2. ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΕΚΤΟΡΑΣ
  3. ΣΟΥΒΛΙΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
  4. ΤΣΙΑΝΤΗ ΕΙΡΗΝΗ
  5. ΤΣΙΜΠΑΝΑΚΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ
  6. ΦΟΥΣΤΕΡΗ   ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
  7. ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ

ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΠΕ08

Σύντομη ομιλία της μαθήτριας μας (γύρω στο 2’55 και στο 7’40) σχετικά με την εμπειρία της ως μέλους της ομάδας Νωπογραφίας του σχολείου μας.

nopo 1 nopo 2 nopo 3 nopo 4 nopo 5 nopo 6

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Δράσεις, Πολιτιστικές | Γράψτε σχόλιο

Εξεταστέα Ύλη Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων 2023-24

ΥΛΗ Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΥΛΗ Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

ΥΛΗ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Εξετάσεις | Γράψτε σχόλιο

Δράσεις του Γυμνασίου Μεσαριάς – 2023-24

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Αθλητικές, Ανακοινώσεις, Αξιολόγηση, Δράσεις, Κοινωνικές, Πολιτιστικές | Γράψτε σχόλιο

Πρόγραμμα Προαγωγικών και Απολυτήριων Εξετάσεων 2023-24

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Εξετάσεις | Γράψτε σχόλιο

e-ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2024-25 – μόνο για Γ Γυμνασίου

Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,
σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές-ανανεώσεις εγγραφών-μετεγγραφές των μαθητών/τριών στα Δημόσια Λύκεια,  Β΄, Γ΄ τάξη ημερησίου (ΓΕ.Λ./ΕΠΑ.Λ) για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές (https://e-eggrafes.minedu.gov.gr ).

Συνέχεια

Ενημέρωση Γονέων και Κηδεμόνων για την επίδοση των ελέγχων 1ου τετραμήνου

Η επίδοση των ελέγχων του 1ου τετραμήνου θα γίνει
την Παρασκευή 16/2 από 12:00-14:00 στις αίθουσες
των μαθητών/τριών από τους υπεύθυνους καθηγητές.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Γράψτε σχόλιο

Απόφαση επιτροπής αξιολόγησης προσφορών εκδρομής Γ Γυμνασίου σε Πάτρα (2024)

Ημέρα Ενημέρωσης Γονέων και Κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες
σας ενημερώνουμε ότι για την εύρυθμη λειτουργία του σχολείου η ενημέρωση των γονέων για την πρόοδο των μαθητών/τριών θα γίνεται κάθε Τετάρτη 9:00πμ – 1:00μμ.

Για ιδιαίτερες ή έκτακτες περιπτώσεις μπορεί να γίνεται και τηλεφωνική επικοινωνία με τους εκπαιδευτικούς κατόπιν ραντεβού

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σύλλογος Γονέων | Γράψτε σχόλιο