Ιστολόγιο του Γυμνασίου Μαραθώνα

Εδώ θα ενημερώνεστε για τις δράσεις του Σχολείου μας

22ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΛΥΣΙΑΣ

Μαρ 20181

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο 22ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός ΛΥΣΙΑΣ ξεκινά σήμερα Πέμπτη 1/3/2018.

Η αρχική φάση διεξάγεται 1-31 Μαρτίου 2018. Οι μαθητές και οι μαθήτριες συμμετέχουν ατομικά, χρησιμοποιώντας οποιοδήποτε βοήθημα, από οποιονδήποτε χώρο της επιλογής τους, ή την τάξη τους, με πρόσβαση στο διαδίκτυο. Στην τελική φάση προκρίνονται οι 300 πρώτοι κάθε τάξης, ανάλογα με το σκορ που συγκέντρωσαν στο παιχνίδι, στην καλύτερη από τις 3 προσπάθειές τους.

Η τελική φάση διεξάγεται το Σάββατο  5 Μαΐου 2018 σε προκαθορισμένα Κέντρα ΛΥΣΙΑ, τα οποία δημοσιεύονται στον δικτυακό τόπο. Το παιχνίδι διεξάγεται παρουσία επιτηρητών σε χρονικό διάστημα 1 ώρας, σε 1 προσπάθεια και δεν επιτρέπεται η συνεργασία ή χρήση βοηθημάτων  (παρά μόνο αυτών που παρέχονται από το παιχνίδι).

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 22ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΛΥΣΙΑΣ

Τα σχόλια είναι κλειστά.