ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΦΟΡΜΑΣ

Να συμπληρωθεί η παρακάτω φόρμα απο τους γονείς/κηδεμόνες

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΠΟΥΣΙΩΝ

Λήψη αρχείου

ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ (από 8/1/2024)

Λήψη αρχείου

Συμμετοχή του σχολείου μας στη δράση του ΕΕΕΕΚ Κορίνθου “Ο νέος μου συμμαθητής”

Ένα πρόγραμμα προσομοίωσης συμπερίληψης μαθητών ειδικής αγωγής με μαθητές γενικής παιδείας. Κάθε σχολείο που συμμετέχει πραγματοποιεί δράσεις με μαθητές του Ε.Ε.Ε.ΕΚ. με στόχο την συνεργασία και την ένταξη το μαθητών, έστω και για λίγο, σε ομάδες συνομιλιών σε γυμνάσια τυπικής εκπαίδευσης.
Στην αρχή εγινε αναφορά στη δράση του ΕΕΕΕΚ,σε καλλιτέχνες διεθνούς φήμης με αναπηρία ,στη συνέχεια έγινε η γνωριμία με τους “νέους μας συμμαθητές”και ανταλλάξαμε βραχιολακια φιλίας περιμένοντας με ανυπομονησία τις επόμενες συναντήσεις μας.Στο Συνεδριακό Κέντρο Λουτρακίου συμμετείχαν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα συνολικά 8 σχολεία,ανάμεσα στα οποία και το δικό μας Γυμνάσιο.

1210          11

ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΔΕΛΤΙΟΥ ΑΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΤΡΑΤΕΥΣΙΜΩΝ ΚΛΑΣΗΣ 2007

Λήψη αρχείου

Ενδοσχολική Επιμόρφωση Εκπαιδευτικών “Χρήση του Διαδραστικού Πίνακα στην Εκπαιδευτική Διαδικασία”

Μια άκρως ενδιαφέρουσα επιμορφωτική συνάντηση από τον  υποδιευθυντή του σχολείου μας κ. Χρισταρά Βασίλειο με θέμα “Χρήση του Διαδραστικού Πίνακα στην Εκπαιδευτική Διαδικασία” πραγματοποιήσαμε στο σχολείο μας στις 15/11/2023  στο πλαίσιο της Ενδοσχολικής Επιμόρφωσης των Εκπαιδευτικών.

Μέσα από βιωματικές δράσεις, παρουσίαση και συζήτηση, ενημερωθήκαμε για τις νέες και απεριόριστες δυνατότητες που έχουν οι διαδραστικοί πίνακες και τους τρόπους με τους οποίους μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά την διάρκεια του μαθήματος, κάνοντας την διδασκαλία των μαθημάτων πιο ενδιαφέρουσα, ελκυστική και διαδραστική.

ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ

Οδηγίες για την οργάνωση και λειτουργία ενισχυτικής διδασκαλίας Γυμνασίων σχολικού έτους 2023-24

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ

Υπόδειγμα_1 αίτησης_δήλωσης μαθημάτων 2023_24 (1)