P1010564 (Large) P1010565 (Large) P1010562 (Large)

Την Παρασκευή 17 Οκτωβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας ενημέρωση για το AIDS και τα Σεξουαλικώς Μεταδιδόμενα Νοσήματα (ΣΜΝ) από τον ειδικό επιστημονικό συνεργάτη – ψυχολόγο του Κέντρου Ελέγχου & Πρόληψης Νοσημάτων (ΚΕΕΛΠΝΟ) κ. Λιάντη Ηλία. Ο ειδικός ψυχολόγος, αποδεχόμενος την πρόσκληση του σχολείου μας, ενημέρωσε τους μαθητές της Γ τάξης και εστίασε στο πώς η ατομική συμπεριφορά μας μπορεί να καθορίσει αποφασιστικά την υγεία μας. Οι μαθητές μετά το τέλος της ομιλίας είχαμε την ευκαιρία να υποβάλουμε ερωτήσεις σχετικές με το θέμα και να διαλύσουμε μύθους και ψεύδη που σχετίζονται με τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα. Ευχαριστούμε θερμά τον κ. Λιάντη Ηλία για την ενημέρωση που μας προσέφερε.

Ελεντίνα Ορ., μαθήτρια της Γ τάξης