ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ Γ/ΣΙΟΥ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ ΣΤΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΚΑΙ ΙΜΠΡΑΗΜ ΠΑΣΑ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΠΟΛΗΣ

Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας  & Θρησκευμάτων

Περιφερειακή Δ/νση Πρωτ/θμιας και Δευτ/θμιας Εκπ/σης Ν. Αιγαίου

Δ/νση Β/θμιας Εκπ/σης Δωδεκανήσου

ΓΥΜΝΑΣΙΟ  ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

Περγιαλενής 85104 Κρεμαστή

Τηλέφωνα:  2241092900 – Fax: 2241092900

E-mail: mail@gym-kremast.dod.sch.gr

ΚΡΕΜΑΣΤΗ : 12/02/2016

Αρ. Πρωτοκόλλου : 300

ΘΕΜΑ:  ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ Γ/ΣΙΟΥ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ  ΣΤΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΤΟΥ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΚΑΙ ΙΜΠΡΑΗΜ ΠΑΣΑ, ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΗΣ ΠΑΛΙΑΣ ΠΟΛΗΣ

ΣΧΕΤ.:        Υ.Α. 129287/Γ2/2011 (ΦΕΚ 2769, τ. Β΄, 02-12-2011) Υ.Π.Δ.Β.Μ.Θ. με θέμα «Εκδρομές-Μετακινήσεις μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός χώρας»

Η Διευθύντρια του Γ/σίου Κρεμαστής ζητά την εκδήλωση ενδιαφέροντος από τα  τουριστικά  γραφεία για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής επίσκεψης στο Τέμενος του Σουλεϊμάν και Ιμπραήμ Πασά, καθώς καί στη Μουσουλμανική Βιβλιοθήκη της Παλιάς Πόλης στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας.

Συγκεκριμένα:

– Η επίσκεψη θα πραγματοποιηθεί στις 22 Μαρτίου 2016

Η προσφορά της επίσκεψης θα περιλαμβάνει:

– Μετάβαση με πούλμαν από το Γ/σιο Κρεμαστής στην Παλιά Πόλη και επιστροφή στο Γ/σιο Κρεμαστής (08:15 π.μ.-13:45μ.μ.)

Αριθμός των συμμετεχόντων μαθητών θα είναι  27 μαθητές και 1 αρχηγός  και  2 εκ/κοί συνοδοί  της εκπαιδευτικής επίσκεψης.

Υπεύθυνος καθηγητής: Σκαμάγκη Σοφία (ΠΕ02)

Η προσφορά θα πρέπει να περιέχει και να εξασφαλίζει τα παρακάτω:

– Υποχρεωτική Ασφάλιση Ευθύνης Διοργανωτή, όπως ορίζει η κείμενη νομοθεσία, καθώς και πρόσθετη ασφάλιση για περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας μαθητή ή συνοδού καθηγητή.

– Την αποδοχή από το πρακτορείο ποινικής ρήτρας σε περίπτωση αθέτησης των όρων του συμβολαίου από τη μεριά του (εγγυητική επιστολή με ποσό που θα καθορίσει το σχολείο).

– Την αντιμετώπιση της περίπτωσης που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στις προβλεπόμενες ημερομηνίες λόγω ανωτέρας βίας (καιρικές συνθήκες, εκλογές κ.λ.π.).

– Το λεωφορείο που θα είναι στη διάθεση των μαθητών για τις μετακινήσεις τους θα πρέπει να διαθέτουν όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (ελεγμένα από τα ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενα κ.λπ.) καθώς και να πληρούν όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για μετακίνηση μαθητών ( ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κ.λ.π).

Για τις παραπάνω υπηρεσίες ζητείται η τιμή (με ΦΠΑ) της εκδρομής για δύο (2) πούλμαν.

Με την προσφορά θα κατατεθεί από το ταξιδιωτικό γραφείο απαραιτήτως και υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει το ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο πρέπει να βρίσκεται σε ισχύ.

Επιπλέον στον φάκελο της προσφοράς πρέπει να υπάρχει απαραιτήτως CD με την προσφορά  σε ηλεκτρονική μορφή (αρχείο τύπου doc ή pdf). Οι προσφορές θα  πρέπει να κατατεθούν σε κλειστούς φακέλους το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 02-03-2016 και ώρα 12.00 μ.μ. στο γραφείο  της Διευθύντριας του  Γ/σίου Κρεμαστής.

Ξανθούλη      Παρασκευή

K&B  TRAVEL

GIANNAKAKIS

Γραφείο Γενικού Τουρισμού – Ενοικιάσεις Τουριστικών Λεωφορείων

Εθνάρχου  Μακαρίου 8 ,  Αφάντου Τ.Κ. 85103 Ρόδος

Τηλέφωνο: 2241052035 – 36 Fax: 2241052037

Email: kbtravel@otenet.gr,  www.kbtravel.gr

ΡΟΔΟΣ, 02 Μαρτίου 2016

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΚΔΡΟΜΗΣ ΓΥΜΜΑΣΙΟΥ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟΥ

ΤΡΙΤΗ  22/03/2016  Αναχώρηση ώρα 08:15π.μ.  από το Γυμνάσιο Κρεμαστής  για το την Παλιά Πόλη.

Επιστροφή στις 13:45μ.μ. για το Γυμνάσιο Κρεμαστής

Η τιμή για ένα πούλμαν  (διαθέτει όλες τις προδιαγραφές του υπουργείου) και έναν έμπειρο επαγγελματία οδηγό είναι 85.00EUR συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 23%.

Σε περίπτωση που δεν πραγματοποιήσετε το δρομολόγιο τη συγκεκριμένη ημερομηνία λόγω ανωτέρας βίας, μπορούμε να μεταθέσουμε την εκδρομή σε κάποια άλλη ημερομηνία που να εξυπηρετεί το σχολείο.

Είμαστε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε επιπλέον χρειαστείτε.

ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ

ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΗΣ

…………………………………………………………………………………………………………

HERMES TOURS

TRAVEL  &  TOURS   AGENCY

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

Αναλαμβάνουμε την μετακίνηση του σχολείου την Παλιά Πόλη.

Η προσφορά μας περιλαμβάνει τα εξής πακέτα:

ΤΙΜΗ
TIMH ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΥΛΜΑΝ 150

Είμαστε στη διάθεση σας για όποια διευκρίνιση χρειαστεί.

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Φωτόπουλος Δημήτρης

………………………………………………………………………………………………….

Captain’s Tours Rhodes

Γραφειο Γενικού Τουρισμού

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ

Αναλαμβάνουμε  την εκδρομή  του σχολείου για την Παλιά Πόλη.

Η ΤΙΜΗ  ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΟΥΛΜΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΑΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ………………… 100,00 Ευρώ με το ΦΠΑ

Είμαστε στη διάθεση σας για όποια διευκρίνιση χρειαστεί.

ΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΑ