Άρθρα για 4, Σεπτέμβριος 2014

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ: ΕΝΤΑΞΗ ΠΑΙΔΙΩΝ, ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΦΗΒΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΑΡΟΥΣ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΜΕ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΣΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΙΣΜΟΥ, Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ: ΕΝΤΑΞΗ ΠΑΙΔΙΩΝ, ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΙ ΝΕΩΝ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ  ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ, ΕΦΗΒΟΥΣ ΚΑΙ ΝΕΑΡΟΥΣ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΜΕ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΣΤΟ ΦΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΥΤΙΣΜΟΥ, Ν. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ Το Κέντρο Ημέρας δέχεται νέες αιτήσεις για ένταξη παιδιών, εφήβων και νέων με διάγνωση στο φάσμα του αυτισμού ηλικίας 4-18 ετών. Στα ημερήσια προγράμματα του Κέντρου Ημέρας παρέχονται υπηρεσίες, σε ατομικό… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 22ος Παγκόσμιος Διαγωνισμός Παιδικής Ζωγραφικής –Τόκυο 2014

22ος Παγκόσμιος Διαγωνισμός Παιδικής Ζωγραφικής –Τόκυο 2014                              Σε απάντηση του: Αρ. Πρωτ. Υ.ΠΑΙ.Θ.Π.Α./ΚΠ/ 91092/Γ7/08-07-2013   Σας ενημερώνουμε ότι ο Ιαπωνικός Οργανισμός «IE-NO-HIKARI ASSOCIATION», ο οποίος δραστηριοποιείται στην οργάνωση πολιτιστικών δράσεων για την προώθηση  του αγροτικού πολιτισμού διοργανώνει, υπό την αιγίδα αρμόδιων Υπουργείων της Ιαπωνίας, τον 21ο Παγκόσμιο Διαγωνισμό Παιδικής Ζωγραφικής. Ο Διαγωνισμός  απευθύνεται… (συνέχεια…)