Άρθρα για 6, Απρίλιος 2014

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κοσμάς Πολίτης, Η γνωριμία με τη Μόνικα (Eroica) Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Γ΄ Γυμνασίου σελ. 209

Κοσμάς Πολίτης Η γνωριμία με τη Μόνικα (Eroica) Το ψηφιακό βιβλίο Ένα πολύ καλό αφιέρωμα στο Schoolbag.4x(πατάω πάνω)   Για το βιβλίο: Η Eroica είναι μια ανάμνηση ή καλύτερα η ανάμνηση της παιδικής ηλικίας, το πέρασμα από την παιδικότητα στην εφηβεία, το τέλος μιας ηρωικής εποχής. Η Eroica μιλάει για μια παρέα παιδιών σε μια ακαθόριστη… (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Let’s do it Greece

Την Παρασκευή, 4 Απριλίου  συνεχίσαμε τον καλλωπισμό του σχολείου μας και του περιβάλλοντος χώρου που ξεκινήσαμε την περσινή σχολική χρονιά. Με τη συμμετοχή όλων των μαθητών και των καθηγητών καθώς και του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και με μπόλικο μεράκι, καταφέραμε να κάνουμε το χώρο που περνάμε τις… (συνέχεια…)