Άρθρα για 1, Απρίλιος 2014

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κ.Π.Καβάφης, Θερμοπύλες Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας Β΄Γυμνασίου σελ. 192

Κ.Π.Καβάφης Θερμοπύλες Το ψηφιακό βιβλίο Τιμή σ’ εκείνους όπου στην ζωή των ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες. Ποτέ από το χρέος μη κινούντες· δίκαιοι κ’ ίσιοι σ’ όλες των τες πράξεις, αλλά με λύπη κιόλας κ’ ευσπλαχνία· γενναίοι οσάκις είναι πλούσιοι, κι όταν είναι πτωχοί, πάλ’ εις μικρόν γενναίοι, πάλι συντρέχοντες όσο μπορούνε· πάντοτε την αλήθεια… (συνέχεια…)

Το σχολείο μας, το Γυμνάσιο Κορησού συμμετέχει στην εθελοντική καμπάνια περιβαλλοντικής ευαισθητοποίησης Let΄s Do it Greece την Παρασκευή, 4 Απρίλη 2014 με καθαρισμό και εξωραϊσμό του σχολείου και του περιβάλλοντα χώρου. Καλούμε όλους τους φίλους του σχολείου να πλαισιώσουν τη δράση μας.

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Σχολή Γονέων στο Νομό Καστοριάς

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ   ΣΧΟΛΗ  ΓΟΝΕΩΝ στο Νομό Καστοριάς   Ενημερώνουμε όλους τους/τις ενδιαφερόμενους/ες ότι η Γενική Γραμματεία Δια Βίου Μάθησης δια του Ιδρύματος Νεολαίας και Διά Βίου Μάθησης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων θέτει σε λειτουργία σε όλους τους νομούς της χώρας Σχολές Γονέων. Στο πλαίσιο των Σχολών Γονέων, αναπτύσσονται 5 εκπαιδευτικά προγράμματα…. (συνέχεια…)

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ραδιομαραθώνιος της Unisef 2014

ΡΑΔΙΟΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ_UNICEF_2014 (ολόκληρη αφίσα πατάω πάνω)