Άρθρα για 21, Μάρτιος 2012

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αγγλικά
21 Μαρ 2012

Συντάκτης: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ ΜΥΛΩΝΑ | Κάτω από: Εργασίες μαθητών

Οι μαθητές του τμήματος Β προχωρημένων  συνεργάστηκαν σε ομάδες και ετοίμασαν  παρουσιάσεις με θέμα: Unsolved mysteries!!! στο κεφάλαιο “Mysteries of the world” Ακολουθεί δείγμα της δουλειάς αυτής!

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τα χωριά μας!

Συλλογή φωτογραφιών απο μαθητές του σχολείου μας. Ενα πολύ μικρό μέρος της διαδραστικής αφίσας που δημιουργήσαμε στα πλαίσια της πανελλαδικής καμπάνιας για τα σχολεία: “Αγαπώ και προβάλλω τον τόπο μου” Οργάνωση υλικού-Δημιουργία αφίσας Μυλωνά Κωνσταντινιά ΠΕ06

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Η ιστοσελίδα μας στο e-twinning

Το γυμνάσιό μας για πρώτη φορά πραγματοποιεί πρόγραμμα ηλεκτρονικής αδερφοποίησης ή αλλιώς e-twinning! Επιλέχτηκε η Γ Γυμνασίου για να δώσουμε στους μαθητές μας την ευκαρία να γευτούν κι αυτήν την εμπειρία πριν προχωρήσουν στα βαθύτερα… Απο το Νοέμβριο συνεργαζόμαστε με μια ομάδα μαθητών απο το Kuulamen Koulou, ένα σχολείο στην Πόλη Tyrnava της Φινλανδίας με… (συνέχεια…)