Αρχική » Γενικά » Σεμινάριο σε συνεργασία με το Συμβουλευτικό Σταθμό Νέων Πιερίας στις 23-10-2012. Ομιλητής ο κ. Χαρίσης Αθανάσιος

Το Γυμνάσιο και Λύκειο  Κάτω Μηλιάς στις 23-10-2012 οργάνωσε συνάντηση με τον υπεύθυνο του Σ.Σ.Ν. κ. Χαρίση Αθανάσιο με στόχο την ενημέρωση των εκπαιδευτικών  για το έργο του Σταθμού. Συζητήθηκαν θέματα που απασχολούν τους  εφήβους, την ψυχολογία τους, την κρίση της εφηβείας και τους τρόπους αντιμετώπισης των προβλημάτων  μέσα στο σχολείο και στα πλαίσια του μαθήματος. Ήταν μια συνάντηση σύντομης ενημέρωσης. Κρίθηκε από τους συναδέλφους πολύ εποικοδομητική. Διαπιστώθηκε ότι  τέτοιου είδους συναντήσεις θα είναι χρήσιμες και στο μέλλον και ότι η συνεργασία με το Συμβουλευτικό Σταθμό Νέων είναι απαραίτητη.

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.