Υποστηρικτές Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου

Για άλλη μια χρονιά το σχολείο μας με την εκπ/κό Μόκα Ιωάννα είναι υποστηρικτές της Ημέρας Ασφαλούς Διαδικτύου.

Αναζητήστε το σχολείο μας στον χάρτη Υποστηρικτών https://saferinternet4kids.gr/sid/sid-2023/xartis-yposthriktwn2023.

Εκδήλωση για εκπαιδευτικούς-γονείς SID 2023

Διαδικτυακή εκδήλωση για τον εορτασμό της Ημέρας Ασφαλούς διαδικτύου (Safer internet Day) 2023 διοργανώνει το Ελληνικό Κέντρο Ασφαλούς Διαδικτύου του ΙΤΕ. Στην εκδήλωση μπορούν να συμμετέχουν εκπαιδευτικοί όλων των βαθμίδων και γονείς.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 9/2/2023 ώρα 18:00-19:30.

Συμπληρώστε την φόρμα συμμετοχής εδώ.

Google Family Link – Οδηγός για Γονείς

Το Google Family Link είναι μια εφαρμογή γονικού ελέγχου της Google, που ενσωματώνει λειτουργίες περιορισμού χρόνου οθόνης και διαχείρισης εφαρμογών. Έτσι οι γονείς μπορούν να διαχειρίζονται και να εποπτεύουν από απόσταση τη δραστηριότητα του παιδιού τους σε φορητούς  υπολογιστές, κινητά και tablet που έχουν λειτουργικό σύστημα Android (Android 5.1 ή νεότερη έκδοση) αλλά και iPhone (iOS9 ή νεότερη έκδοση).
(από το φυλλάδιο του saferinternet4kids.gr – Google Family Link – Οδηγός για Γονείς)

Διαβάστε το φυλλάδιο εδώ.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ

Τα μαθήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας του 1ου και 2ου Γυμνασίου Καρπενησίου ξεκίνησαν στις 23 Νοεμβρίου στο 1ο Γυμνάσιο και λειτουργούν μετά τη λήξη των πρωινών μαθημάτων, με βάση το  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΙΣΧΥΤΙΚΗΣ.

ΩΡΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ΓΟΝΕΩΝ

Για το σχολικό έτος 2022-2023

Στολή των μαθητών/τριών για την μαθητική παρέλαση

Η στολή των μαθητών για:

• τα κορίτσια είναι: μπλε φούστα, άσπρο πουκάμισο, μπλε φουλάρι και καλσόν στο χρώμα του ποδιού,
  • τα αγόρια είναι: τζιν παντελόνι και άσπρο πουκάμισο.