Αρχική » Ανακοινώσεις Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων » Ευχαριστήριο μήνυμα του Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Γυμνασίου Κανήθου

Ευχαριστήριο μήνυμα του Δ.Σ του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων Γυμνασίου Κανήθου

Με αφορμή τη λήξη των μαθημάτων του σχολικού έτους 2015-2016, αισθανόμαστε την ανάγκη να ευχαριστήσουμε όλες τις επιχειρήσεις και τους ιδιώτες που προσέφεραν είδη διατροφής για τη σίτιση παιδιών του σχολείου μας, ολόκληρη τη σχολική χρόνια. Τέτοιου είδους ενέργειες σε καιρούς αποδόμησης των κοινωνικών αξιών και οικονομικής δυσπραγίας εκτιμώνται ως ευγενείς, αξιομίμητες, ανθρωπιστικές χειρονομίες.

‘Ένα μεγάλο μπράβο στα μέλη του συλλόγου μας για τον προσωπικό χρόνο που διέθεσαν, για την αμέριστη συμπαράστασή τους, την υλική βοήθεια αλλά και την εθελοντική εργασία τους, αποδεικνύοντας ότι οι σύλλογοι γονέων & κηδεμόνων είναι συνοδοιπόροι και αρωγοί στις προσπάθειες για την βελτίωση των συνθηκών λειτουργίας των σχολείων.

Τέλος ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους γονείς-μέλη που κατά καιρούς έχουν συνεισφέρει με τον ένα ή τον άλλο τρόπο στο Σχολείο μας…

Με τα πενιχρά έσοδα του συλλόγου μας προσπαθούμε να επιτύχουμε τους στόχους μας και για το λόγο αυτό σας χρειαζόμαστε όλους στο πλευρό μας με όποιον τρόπο μπορείτε.

Ευχόμαστε σε όλους καλές διακοπές, ξεκούραση και ανάκτηση δυνάμεων και με χαρά να ανταμώσουμε και πάλι με τη νέα σχολική χρονιά

Το Δ. Σ. του Συλλόγου

Ιούνιος 2016