Δράσεις 2013-14

Δράση «Αλληλεγγύη 2014″

δράση "Αλληλεγγύη 2013-14 Γυμνάσιο Ευκαρπίας ΚιλκίςΓια δεύτερη συνεχή χρονιά  η δράση του σχολείου μας “Αλληλεγγύη 2013-14″σε συνεργασία  με τους Γιατρούς του Κόσμου καθιέρωσε την έμπρακτη αλληλεγγύη ως θεσμό πλέον στο σχολείο  μας με την εγκάρδια συμμετοχή και προσφορά των μαθητών και οικογενειών τους και του συλλόγου διδασκόντων.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Τα είδη που συγκεντρώθηκαν,  φάρμακα,  τρόφιμα, γάλατα εβαπορέ κ.α. είδη πρώτης ανάγκης προορίζονται  για ανασφάλιστους και άπορους συνανθρώπους  μας που υποστηρίζονται από τους Γιατρούς του Κόσμου.                                                                                                                                                                                                                                                                                  Εφέτος δεν  πραγματοποιήθηκε επισκεψη εθελοντών των  Γιατρών του Κόσμου στο σχολείο μας και τηνπαράδοση  των συγκεντρωθέντων ειδών στην έδρα τους στη Θεσσαλονίκη έκανε το Μάιο 2014   η  καθηγήτρια  Κατερίνα Κατσάρα.

ευχαριστήρια επιστολή των ΓτΚ προς το σχολείο μας για τη δράση  “Αλληλεγγύη 2014”:

ALLHLEGGYH 2013 14 EYXARISTHRIA EPISTOLH

ALLHLEGGYH 2013 14Giatroi_Sima

giatroi535_0

Ετήσια γιορτή για το τέλος του σχολικού έτους  2013-14

BBQ 2014  2Γιορτάσαμε και φέτος το τέλος του σχολικού έτους  με χορούς των μαθητών και το καθιερωμένο μπάρμπεκιου για μαθητές  και μεγάλους. Τη γιορτή μας τίμησαν με την παρουσία τους  ο Διευθυντής Δευτεροβάθμιας Εκπαιδευσης, Σχολικοί Σύμβουλοι, δημοτικοί παράγοντες, συνάδελφοι και φίλοι του εκπαιδευτικού χώρου  και ο ιερέας της ενορίας μας.