Βράβευση του μαθητή της Β´ τάξης Λευτέρη Γλυνού

Γενικά ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΔΙΗΓΗΜΑΤΟΣ

Την Τετάρτη 10 Μαΐου 2017  έγινε η επίσημη παρουσίαση του βιβλίου “Οσα φέρνει ο ταχυδρόμος” στην αίθουσα εκδηλώσεων της Ευαγγελικής Σχολής, παρουσία της Διοίκησης των ΕΛΤΑ, εκπροσώπων τοπικών φορέων, των καθηγητών της Ευαγγελικής Σχολής, των μαθητών-συγγραφέων, συγγενών και φίλων τους.

Στην έκδοση, που είναι διαθέσιμη σε όλα τα ταχυδρομεία της χώρας (και στο Ταχυδρομείο της  Δροσιάς!), περιλαμβάνονται τα μαθητικά διηγήματα που βραβεύτηκαν στον σχετικό διαγωνισμό που συνδιοργάνωσαν τα ΕΛΤΑ και η Ευαγγελική Σχολή.

Ο μαθητής μας Λευτέρης Γλυνός, της Β´ τάξης, παρέλαβε τον ἐπαινό του και αντίγραφα της έκδοσης με το έργο του.

Είμαστε πολύ περήφανοι για τον μαθητή μας, που είναι και μέλος του Λογοτεχνικού Εργαστηρίου του σχολείου μας.

Ευχόμαστε πάντα επιτυχίες, Λευτέρη!

Ο Λευτέρης διαβάζει απόσπασμα από το έργο του

εξώφυλλο βιβλίου ΕΛΤΑ 10.5.2017 Αναμνηστική φωτογραφία βράβευσης Ο Λευτέρης παραλαμβάνει τον έπαινο