Αρχική » Ανακοινώσεις » 3η (Τελική) Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

3η (Τελική) Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για κατάθεση οικονομικής προσφοράς για την οργάνωση της διήμερης εκπαιδευτικής επίσκεψης μαθητών μας στη Ρόδο.

Ο Διευθυντής του Γυμνασίου – Λυκειακές Τάξεις Χάλκης, μετά την άγονη πρώτη και δεύτερη προκήρυξη, επαναπροκηρύσσει την εκδήλωση ενδιαφέροντος από Τουριστικά Γραφεία για την πραγματοποίηση διήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στη Ρόδο. Οι προσφορές θα πρέπει να κατατεθούν σε κλειστό φάκελο, μέχρι τις 11 το πρωί της 15ης Φεβρουαρίου 2016, στο γραφείο του Διευθυντή του Γυμνασίου Λ.Τ Χάλκης και να ειδοποιηθεί νωρίτερα το σχολείο για την αποστολή.

[Ολόκληρο το κείμενο σε μορφή doc]

23/4: Παγκόσμια Ημέρα Βιβλίου
Στις 23 Απριλίου 1616 έφυγαν από την ζωή δύο μεγάλα ονόματα των γραμμάτων: ο ισπανός συγγραφέας του «Δον Κιχώτη» Μιγκέλ Ντε Θερβάντες και ο άγγλος δραματουργός Γουίλιαμ Σαίξπηρ. Με αφορμή το διπλό αυτό γεγονός, η UNESCO έχει καθιερώσει την 23η Απριλίου ως την Παγκόσμια Ημέρα του Βιβλίου.