ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΝΟΡΓΑΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΡΕΘΟΥΣΑΣ

Την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2013 πραγματοποιήθηκε στο Γυμνάσιο Αρέθουσας το ενδοσχολικο πρωτάθλημα ενόργανης γυμναστικής όπου συμμετείχαν οι τρεις πρώτοι των αγοριών και των κοριτσιών κάθε τάξης. Υπό την κρίση του Καθηγητή Φυσικής Αγωγής και Διευθυντή του σχολείου οι μαθητές/τριες πραγματοποιήσαν καταπληκτικά προγράμματα και άφησαν άφωνους τους συμμαθητές και τους Καθηγητές/τριές τους. Τα αποτελέσματα είχαν ως εξής: Κατηγορία αγοριών: 1ος Γεώργιος Χαλάτσης, 2ος Αναστάση;ς Δάλλας και 3ος Κώστας Λουκάς. Στην κατηγορία Κοριτσιών: 1η Σκαθαρο’ύση Κων/να, 2η Ρωμιού Θεοπούλα και στην 3η θέση ισοβάθμισαν η Χαϊδούδη Μαρία και η Χριστίνα Καμιτσάκη. Συγχαρητήρια στους νικητές αλλά και σε όλους τους συμμετέχοντες.