ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΣΤΗΝ ΙΕΡΙΣΣΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Στις 21 και 22 Ιουνίου οι μαθητές/τριες τις Γ γυμνασίου πήγανε εκδρομή στην Ιερισσό Χαλκιδικής αφού πρώτα κέρδισαν το μεγάλο έπαθλο στα πλαίσια του συστήματος των πόντων του εσωτερικού κανονισμού του Γυμνασίου Αρέθουσας. Ήταν ένα αξέχαστο διήμερο γεμάτο Θαλάσσιες δραστηριότητες, γέλιο και καλοκαιρινή ξεγνοιασιά. Άλλωστε μετά τις εξετάσεις χρειαζότανε. Επίσης επισκεφτήκαμε και το πολιτιστικό κέντρο Ιερισσού όπου είδαμε μια εντυπωσιακή τρισδιάστατη προβολή με θέμα τον θαλάσσιο κόσμο, ενώ ταυτόχρονα θαυμάσαμε μια λαογραφική έκθεση και μια γκαλερί με καταπληκτικά ξυλόγλυπτα έργα.

Ευχόμαστε σε όλους τους μαθητές και μαθήτριες της Γ Γυμνασίου Αρέθουσας καλή τύχη στο Λύκειο, καλή πρόοδο και καλά μυαλά.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ