Ωρολόγιο πρόγραμμα από 28.01.2019

Γονείς και κηδεμόνες μπορούν να προσέρχονται στο γραφείο των καθηγητών κάθε Τετάρτη 10:00-12:00 ώστε να να ενημερώνονται για την πρόοδο των μαθητών.

Ωρολόγιο πρόγραμμα (από 28.01.2019)

Δεν υπάρχουν σχόλια

Θεματική εβδομάδα 2018-2019 «Δημοκρατική συνύπαρξη & Ανθρώπινα διακαιώματα»

Δεν υπάρχουν σχόλια

Πολιτιστικό Πρόγραμμα: «ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ, οι Φυσικές Επιστήμες Εμπνέουν…»

Στα πλαίσια του πολιτιστικού προγράμματος «ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ, οι Φυσικές Επιστήμες Εμπνέουν…», οι μαθητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα ζωγράφισαν και σχεδίασαν κατασκευές, εμπνεόμενοι από τη θεματολογία του προγράμματος: «Παγκόσμια Έλξη» και «Νόμοι του Νεύτωνα».

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Αγγελική Πίδουλα, Θεοδώρα Παξινού, Μαρίτα Αμοιρίδου

Διευθυντής Γυμνασίου Αντιμάχειας: Ιωάννης Π. Κρητικός

Δεν υπάρχουν σχόλια

Το τανγκό της προσωπικής αντωνυμίας

Η Α΄ τάξη του Γυμνασίου μας μαθαίνει τις προσωπικές αντωνυμίες συνδυάζοντας τα αρχαία ελληνικά με τη μουσική, το τραγούδι, το θεατρικό παιχνίδι και το χορό.

Σύνθεση: Κατερίνα Φωτεινάκη (Tango mnémotechnique)

Διδασκαλία Αρχαίων Ελληνικών: Παπαχρήστου Σοφία

Διδασκαλία Χορού: Μαστόρος Πέτρος

Κοπή βασιλόπιτας

Κοπή βασιλόπιτας στο Γυμνάσιο Αντιμάχειας. Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων.
Και του χρόνου!

Επίδοση Ελέγχων Προόδου Α’ Τετραμήνου Σχολικού Έτους 2018 – 2019

Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του Γυμνασίου Αντιμάχειας καλούνται να προσέλθουν στο σχολείο την Παρασκευή 25 Ιανουαρίου 2019 στις 12:00 π.μ. για να και να παραλάβουν τους ελέγχους προόδου των μαθητών/τριών του Α’ τετραμήνου σχολικού έτους 2018– 2019.

Καλές γιορτές

Φως Ολυμπιακό σε ημερίδα για τον Αλέξανδρο Νικολαΐδη

Ο Ολυμπιονίκης Αλέξανδρος Νικολαΐδης επισκέφτηκε την Κω προσκεκλημένος σε ημερίδα από τον ΠΑΣ Σπάρτακος.

Μαθητές της Θεατρικής Ομάδας και του Χοροδιδασκαλείου του Γυμνασίου μας συμμετείχαν στην εκδήλωση, παρουσιάζοντας αποσπάσματα από την παράσταση “Φως Ολυμπιακό”, με θέμα τους αρχαίους Ολυμπιακούς αγώνες και την Ολυμπιακή Φλόγα.

Υπεύθυνοι Εκπαιδευτικοί: Μαστόρος Πέτρος, Παπαχρήστου Σοφία

Εκπαιδευτική Δράση συνεργασίας του ΕΕΕΕΚ ΚΩ με το Γυμνάσιο Αντιμάχειας

Με μεγάλη χαρά υποδεχτήκαμε την Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου τα παιδιά και τους εκπαιδευτικούς του ΕΕΕΕΚ ΚΩ, στο σχολείο μας! Γνωριστήκαμε, κάναμε μάθημα, συζητήσαμε, παίξαμε, ζωγραφίσαμε και φάγαμε. Και όλα αυτά, τα κάναμε μαζί. Και ήταν φανταστικά!

Συγχαρητήρια στη Διευθύντρια κ. Τσατσακλά και στους/στις εκπαιδευτικούς του ΕΕΕΕΚ ΚΩ για την εξαιρετική δουλειά τους! Μπράβο στον κ. Μαστόρο, στην κ. Πίδουλα και στην κ. Αμοιρίδου καθώς και στα παιδιά του σχολείου μας για την συμμετοχή τους στο πρόγραμμα!

Ένα πολύ μεγάλο μπράβο, στα υπέροχα παιδιά του ΕΕΕΕΚ ΚΩ!

Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός στο σχολείο μας

Συγχαρητήρια στο παράρτημα Κω του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού! Για μια ακόμα φορά στηρίζει όσους και όσες έχουν ανάγκη. Μπράβο στα παιδιά του σχολείου μας!