Καλώς ήλθατε!

Καλωσήλθατε στην σελίδα του σχολείου μας!!!

Στη σελίδα μας μπορείτε να βρείτε πληροφορίες για το σχολείο και οτιδήποτε άλλο αφορά  τη σχολική ζωή επιλέγοντας τα αντίστοιχα πεδία από το κεντρικό μενού στην κορυφή της σελίδας.
Καλή Πλοήγηση!!!

100_6158 100_6151

100_6148

Ενημερωτικό υλικό για την προστασία στο διαδίκτυο, τη σεξουαλική κακοποίηση και την ενδοοικογενειακή βία.

1. Οδηγίες για προστασία στο διαδίκτυο
  2. Σεξουαλική κακοποίηση
  3. Σεξουαλική κακοποίηση ανηλίκων
  4. Ενδοοικογενειακή βία

Ενισχυτική Διδασκαλία, σχολικό έτος 2020-21

Στο πλαίσιο της Πράξης «Ενισχυτική Διδασκαλία στη τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση, σχολικό έτος 2020-21», καλούνται οι γονείς των μαθητών όλων των τάξεων του γυμνασίου, εφόσον το επιθυμούν, να προβούν σε εκδήλωση ενδιαφέροντος παρακολούθησης του συνόλου ή μέρους των προσφερόμενων μαθημάτων, συμπληρώνοντας και υποβάλλοντας, μέχρι την Τετάρτη 25/11/2020, την ηλεκτρονική φόρμα που ακολουθεί, πατώντας στο παρακάτω link:

Ετικέτες:

Νέο ωρολόγιο πρόγραμμα.

Ώρα διδασκαλίας Από Έως
8:30 9:10
9:20 10:00
10:10 10:50
11:00 11:40
11:50 12:30
12:40 13:20
13:30 14:10

Καινούργιοι σύνδεσμοι των καθηγητών για την τηλεκπαίδευση

Οι ανανεωμένοι σύνδεσμοι που θα σας οδηγήσουν στις ψηφιακές τάξεις των εκπαιδευτικών σας παρατίθενται στο αρχείο: WEBEX-LINKS of TEACHERS

Έναρξη εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

Από τη Δευτέρα 9/11/2020 ξεκινάει η εξ αποστάσεως εκπαίδευση (σύγχρονη και ασύγχρονη) η οποία είναι υποχρεωτική για όλους τους μαθητές.

Το ωρολόγιο πρόγραμμα μαθημάτων παραμένει ίδιο με αυτό που είχατε μέχρι την Παρασκευή 6/11/2020.

Στοιχεία επικοινωνίας μαθητών για εξ αποστάσεως εκπαίδευση

Παρακαλούνται οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Γυμνασίου – Λ.Τ. Αλοννήσου να συμπληρώσουν τα στοιχεία στη φόρμα του παρακάτω συνδέσμου:

Οδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι – ΜΑΡΤΙΟΣ 2020

Σας κοινοποιούμε το έγγραφο με Οδηγίες για παραμονή παιδιών και εφήβων στο σπίτι του ΕΟΔΥ.

Η υπευθυνότητα είναι το όπλο μας απέναντι στον ιό!

Αθλητικές διακρίσεις

Από τις 6 ως τις 8/12/2019 στην πόλη του Λουτρακίου πραγματοποιήθηκαν οι Πανελλήνιοι αγώνες  kick boxing, με τον αριθμό των αθλητών να ξεπερνά τις 3000.Ανάμεσα στους αθλητές  υπήρξαν και μαθητές μας που πήραν μέρος και διακρίθηκαν.

Αλεξίου Μαρία: Kick light κατηγορία 50 κιλά θέση

Light Contact κατηγορία 55 κιλά θέση

Καλογιάννης Βασίλης:  Light Contact  κατηγορία 57 κιλά θέση

Μαλαματένιος Κίμωνας:  Light Contact κατηγορία άνω των 69 κιλών  2η θέση

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας!

Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στα πλαίσια του εορτασμού της Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού πραγματοποιήθηκαν στις 29 Νοεμβρίου 2019 αθλητικές δράσεις στο σχολείο μας.

Με σύνθημα »Αγαπώ την Άθληση-Αγαπώ τη Υγεία μου» οι μαθητές ενεργοποιήθηκαν με τη συμμετοχή τους σε αθλητικές δραστηριότητες.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ανώμαλος δρόμος                         Ταχύτητα 60μ                                                    Πινγκ Πονγκ

1ος  Μαλαματένιας Χρήστος          1ος Λούμση  Αρμάντο                                                    Τελικός

2ος Χότζα Ρίμι                                   2ος Μαλαματένιας Χρήστος            Θεοδωρόπουλος Μάριος-Γιώργος Κιούκας

Σκιάνη Μαριαλένα                      3ος Μαθάς Γιάννης                                                       Νικητής

Θεοδωρόπουλος Μάριος

Ποδόσφαιρο

Πατάτες: Χότζα Ρίμι,Κότσι Τόνι,Μπέλλος Γιώργος,Μπενετάτος Κων/νος,Παπαδάκη Εβίτα.

Ερλίντο: Κοβάτσης Γιώργος,Μιράκα Νίκος,Ντρεβατάι Αλέξης,Δροσάκη Νίνα,Μαλαματένιας Γιάννης.

Αποτέλεσμα: Πατάτες-Ερλίντο 1-4

Βόλεϊ

Σαύρες: Λούμση Αρμάντο,Ντινιακός Δημήτρης Ξυναροπούλου Μαρία,Ζαίμη Ειρήνη,Καλογιάννης Γιάννης

Δελφίνια: Γκιουλής Χρήστος,Κίστα Μπρούνο,Δροσάκη Νίνα,Χρήστου Αφροδίτη, Μιράκα Νίκος