Θερινή λειτουργία Γυμνασίου Αετού

Παρασκευή, 28 Ιουνίου 2024 12:51 μμ |

Λήψη αρχείου

Οδηγίες για την εγγραφή των μαθητών της Γ’ Γυμνασίου μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές στο Λύκειο

Δευτέρα, 24 Ιουνίου 2024 1:11 μμ |

Λήψη αρχείου

Έκθεση εσωτερικής αξιολόγησης σχολικής μονάδας

Σάββατο, 15 Ιουνίου 2024 8:29 μμ |

Λήψη αρχείου

Πραγματοποίηση εκδήλωσης για διάχυση των αποτελεσμάτων του προγράμματος πολιτιστικών θεμάτων με τίτλο: «Καταγραφή εθίμων και λαογραφικών στοιχείων από τις κοινότητες του Δήμου Αμυνταίου» του Γυμνασίου Αετού.

Πέμπτη, 23 Μαΐου 2024 11:06 μμ |

Λήψη αρχείου

«Αν οι μέλισσες εξαφανιστούν οι άνθρωποι θα έχουν άλλα 4 χρόνια ζωής», Άλμπερτ Αϊνστάιν

Τρίτη, 23 Απριλίου 2024 10:16 μμ |

Λήψη αρχείου

“Αλλάζουμε συνήθειες, αλλάζουμε μέλλον”

Παρασκευή, 8 Μαρτίου 2024 12:13 μμ |

«Αν σκεφτόσουν αλλιώς» – Διαδικτυακό βιωματικό εργαστήριο ενσυναίσθησης

Παρασκευή, 1 Δεκεμβρίου 2023 9:50 πμ |

Λήψη αρχείου

Επίσκεψη του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Καστοριάς κ.κ. Καλλίνικου στο Γυμνάσιο Αετού

Τετάρτη, 29 Νοεμβρίου 2023 12:06 πμ |

Με αφορμή τις Άγιες ημέρες των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς που πλησιάζουν και μετά από πρόσκληση της σχολικής κοινότητας του Γυμνασίου Αετού, είχαμε την τιμή και τη χαρά, τη Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2023, να υποδεχτούμε τον Σεβασμιότατο Μητροπολίτη Καστοριάς κ.κ. Καλλίνικο στο σχολείο μας.

Για πολλοστή φορά ο Σεβασμιότατος απέδειξε την αγάπη του για τα παιδιά και το σχολείο μας με την άμεση ανταπόκρισή του στην πρόσκλησή μας.

Αξιοποιώντας τις ερωτήσεις των μαθητών/τριών, ο Σεβασμιότατος πέρασε μηνύματα αλληλεγγύης, ταπεινότητας, συγχώρεσης, καλοσύνης, ανθρωπιάς και αισιοδοξίας. Τον ευχαριστούμε θερμά και ευελπιστούμε σύντομα να επαναλάβει την επίσκεψή του!

Ευχαριστούμε επίσης, για την παρουσία τους, τον ιερέα του Αετού πατήρ Κωνσταντίνο, τον πρόεδρο της σχολικής επιτροπής του Δήμου Αμυνταίου κ. Λυπίτκα Νικόλαο, τον πρόεδρο του Αετού κ. Γκιουλέκα Κωνσταντίνο και τον πρόεδρο του συλλόγου γονέων – κηδεμόνων του σχολείου κ. Μπασούρη Χρήστο, ο οποίος φρόντισε και τα κεράσματα στους καλεσμένους.

Εκ μέρους των εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών του Γυμνασίου Αετού

Ραπτόπουλος Μιχαήλ

Ευχαριστίες στο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ Φλώρινας για την πραγματοποίηση της δράσης «Μπες στη θέση μου» από το Γυμνάσιο Αετού.

Σάββατο, 25 Νοεμβρίου 2023 6:23 μμ |

Ευχαριστήριο του Γυμνασίου Αετού προς το Κέντρο Υγείας Αμυνταίου