ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΓΟΝΕΩΝ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ

Την Παρασκευή 29 Ιανουαρίου 2016, ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων του γυμνασίου Καλαβρύτων ,οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου έκοψαν την πρωτοχρονιάτικη πίτα  τους  στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΓΕΛ Καλαβρύτων . Την εκδήλωση επιμελήθηκαν τα μέλη του Συλλόγου. Η πρόεδρος, κυρία Γόνη Ρίτα, απηύθυνε ευχές και ένα σύντομο χαιρετισμό στους παρευρισκόμενους στους οποίους και συνέστησε τα άλλα μέλη του διοικητικού συμβουλίου του Συλλόγου. Στην κοπή της πίτας παρευρέθηκαν ακόμη ο πρωτοπρεσβύτερος πατήρ κων/νος Μητρόπουλος και ο Διάκονος πατήρ Χρήστος Μπίρμπας που ευλόγησαν την πίτα.

Τα φλουριά αντιστοιχούσαν σε δώρα που πολύ ευγενικά προσέφεραν η κυρία Αριάδνη Παπαντώνη, ο κύριος Φώτης Κουτσογιαννόπουλος και ο κύριος Θανόπουλος Δημήτριος , τους οποίους και ευχαριστούμε θερμά.