ΕΠΑΛ ΜΑΘΗΤΕΙΑ – ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΜΑΘΗΤΕΥΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ 2023-2024

ΜΑΘΗΤΕΙΑ - ΑΓΟΡΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Δεν υπάρχουν σχόλια »

Οι Top Γλώσσες Προγραμματισμού για το 2016

Γενικά, ΘΕΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ Δεν υπάρχουν σχόλια »

Τα αποτελέσματα εισαγωγής στα ΑΕΙ των υποψηφίων με το 5%

ΑΕΙ - ΑΤΕΙ, Γενικά Δεν υπάρχουν σχόλια »
Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνονται τα ονόματα των εισαγομένων στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση υποψηφίων με σοβαρές παθήσεις για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017. Τα ανωτέρω αποτελέσματα είναι διαθέσιμα στους ενδιαφερόμενους από το διαδίκτυο (στην ιστοσελίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ., http://results.it.minedu.gov.gr). Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να πληροφορούνται ονομαστικά τα αποτελέσματα, εφόσον πληκτρολογήσουν τον οκταψήφιο κωδικό τους αριθμό και τους τέσσερις αρχικούς χαρακτήρες (Επώνυμο, Όνομα, Πατρώνυμο, Μητρώνυμο).
Στη διαδικασία εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, με την ανωτέρω ειδική κατηγορία, έλαβαν μέρος 1417 συνολικά υποψήφιοι, από τους οποίους εισήχθησαν οι 1340. Οι εγγραφές των εισαγομένων στα Πανεπιστήμια, Τεχνολογικά Εκπαιδευτικά Ιδρύματα, Ανώτατες Εκκλησιαστικές Ακαδημίες, ΑΣΠΑΙΤΕ και Ανώτερες Σχολές Τουριστικής Εκπαίδευσης θα πραγματοποιηθούν από 14-10- 2016 μέχρι και 21-10-2016.

Που θα συμπληρώνονται ηλεκτρονικά οι αιτήσεις για τις μετεγγραφές

ΑΕΙ - ΑΤΕΙ, Γενικά Δεν υπάρχουν σχόλια »
Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει ότι από την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου 2016, μπορούν οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές των ΑΕΙ και ΑΕΑ της χώρας να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση για χορήγηση μετεγγραφής. Η σχετική προθεσμία λήγει την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2016.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ειδική εφαρμογή μετεγγραφών στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://transfer.it.minedu.gov.gr (ή μέσω της ιστοσελίδας του Υπουργείου www.minedu.gov.gr ) προκειμένου να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτησή τους. Για την είσοδό τους στην ηλεκτρονική εφαρμογή οι αιτούντες θα χρησιμοποιήσουν το όνομα χρήστη (username) και τον κωδικό (password) που τους χορηγήθηκε από τη Γραμματεία της Σχολής ή του Τμήματός τους για τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες του Ιδρύματος, στο οποίο φοιτούν.
Περισσότερες λεπτομέρειες μπορούν να αναζητήσουν οι ενδιαφερόμενοι στη σχετική εγκύκλιο. Τα αποτελέσματα των ηλεκτρονικών αιτήσεων μετεγγραφής θα ανακοινωθούν εντός λίγων ημερών από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής τους. Σημειώνεται δε, ότι η υποβολή και η εξέταση των αιτήσεων κατ’ εξαίρεση μετεγγραφής είναι διαδικασία ανεξάρτητη από την υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης μετεγγραφής.

Ξεκινούν την Τετάρτη 12/10/2016 οι μετεγγραφές. Όλα όσα θέλετε να ξέρετε για τη διαδικασία

Εξεταστέα ύλη πανελλαδικών Γ΄ τάξης Ημερήσιων

Πατήστε ΕΔΩ

Οι εισακτέοι στις σχολές ΑΕΝ (Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού)

Μετεγγραφές Φοιτητών 2016-17: Ξεκίνησε υποβολή αιτήσεων

Πατήστε ΕΔΩ

Από τις 5 έως τις 12 Σεπτεμβρίου οι ηλεκτρονικές εγγραφές των επιτυχόντων των Πανελλαδικών

Πατήστε ΕΔΩ

Ηλεκτρονική υποβολή μηχανογραφικών για υποψηφίους που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις

Πατήστε ΕΔΩ

© 2024 1ο ΕΠΑΛ Χρυσούπολης.
   Φιλοξενείται από Blogs.sch.gr
RSS άρθρων RSS Σχολίων Σύνδεση