eco schoolsEEPF
Παράταση δήλωσης συμμετοχής μέχρι 22-05-2017
Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας ως Συντονιστικός Φορέας του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου «Οικολογικά Σχολεία», δια της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης προτίθεται να διοργανώσει σε συνεργασία με την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης και το Μουσείο Φυσικής Ιστορίας Κρήτης,  το 1ο Θερινό Οικολογικό Σχολείο στο Ηράκλειο της Κρήτης, το Σάββατο 1, Κυριακή 2, Δευτέρα 3 και Τρίτη 4 και Ιουλίου, στο πλαίσιο λειτουργίας του Διεθνούς Θεματικού Δικτύου «Οικολογικά Σχολεία».
Στο Θερινό Σχολείο θα συμμετάσχουν 50 εκπαιδευτικοί από όλη την Ελλάδα.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι εκπαιδευτικοί Α΄/θμιας και Β΄/θμιας Εκπαίδευσης, των οποίων τα σχολεία συμμετέχουν στο Διεθνές Θεματικό Δίκτυο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Οικολογικά Σχολεία».

Τρόπος εκδήλωσης ενδιαφέροντος συμμετοχής: οι εκπαιδευτικοί μπορούν να εκδηλώσουν την πρόθεση παρακολούθησης του Θερινού Σχολείου , συμπληρώνοντας την ηλεκτρονική Φόρμα συμμετοχής

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων : Τρίτη 16 Μαΐου 2017 (Παράταση δήλωσης συμμετοχής μέχρι 22-05-2017)

(Περισσότερες πληροφορίες στο ενημερωτικό έγγραφο της Ε.Ε.Π.Φ.)