marliscoΗ Περιβαλλοντική Εκπαίδευση της Δ.Δ.Ε. Β΄Αθήνας, παρέλαβε από την Mio-ECSDE/Medies, αντίτυπα του εκπαιδευτικού πακέτου “Μάθε, Νιώσε, Δράσε”, το οποίο δημιουργήθηκε στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού προγράμματος  Marlisco και αφορά τα θαλάσσια απορρίμματα.

Στο πλαίσιο της υποστήριξης των εκπαιδευτικών στην υλοποίηση σχετικών προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, το εκπαιδευτικό αυτό πακέτο θα δοθεί σε σχολεία που υλοποιούν πρόγραμμα σχετικής θεματικής, κατά προτεραιότητα δήλωσης και έως την εξάντληση των αντιτύπων. Το πακέτο αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως υποστηρικτικό υλικό και όχι ως αυτούσιο πρόγραμμα Π.Ε.

Παρακαλούμε, όσοι επιθυμούν την παραλαβή του πακέτου να ενημερώσουν την Υπεύθυνη Π.Ε., μετά τη λήξη της προθεσμίας υποβολής των προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων.