Την Κυριακή 16/11 συνεχίζονται τα σεμινάρια της Σχολής Πουλιών http://www.ornithologiki.gr/page_cn.php?aID=1682 στην αίθουσα ΟΙΝΟΠΟΙΕΙΟ στο Πάρκο Τρίτση, ώρες 11:00-13:00.

Αυτή τη φορά θα γίνει ενημέρωση για τη μεθοδολογία της παρατήρησης πουλιών από τον Άκη Γαϊτανάκη ενώ με τη συμβολή και του Γεράσιμου Μπεριάτου θα γίνει ξενάγηση και θα κάνουμε πρακτική στα πουλιά του Πάρκου.
Η πρακτική θα γίνει σε δύο ομάδες πριν και μετά το σεμινάριο:
α) Η πρωϊνή παρατήρηση θα γίνει στις 9:00-10:30 πμ με ραντεβού στο γραφείο της Ε.Ο.Ε. στις 8:45πμ  (Κέντρο Ενημέρωσης για τα σχολεία – είσοδος από εργατικές πολυκατοικίες).
Να έχετε τον αριθμό του κινητού μου (6974510976) στην περίπτωση που καθυστερήσετε.
β) Η δεύτερη ομάδα θα κάνει παρατήρηση στις13:00-14:30 αμέσως μετά το σεμινάριο.

Όσοι θέλουν να συμμετέχουν στη Σχολή Πουλιών και δεν έχουν κάνει Δήλωση Συμμετοχής, μπορούν να συμπληρώσουν το παρακάτω έντυπο.
Η συμμετοχή είναι δωρεάν για τα μέλη (συνδρομή 20 ευρώ το χρόνο) και 5 ευρώ για τα μη μέλη για ολόκληρο τον κύκλο των σεμιναρίων μέχρι τον Μάϊο του 2015.
Εθελοντικές δράσεις