Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Β΄Αθήνας δια της Υπευθύνου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, στο πλαίσιο υποστήριξης των προγραμμάτων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης αναφορικά με τη Βιώσιμη Ανάπτυξη και την Εκπαίδευση για την Αειφορία,  συνεργάζεται με το ΚΠΕ Έδεσσας-Γιαννιτσών και με τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας   Εκπαίδευσης  Β΄ Αθήνας για τη διοργάνωση Ημερίδας με τίτλο :

«Παιδαγωγικές προσεγγίσεις στο πλαίσιο της μετανεωτερικότητας»

τη Δευτέρα 04-11-2013 και ώρες 15.25-20.50, στο 5ο ΓΕ.Λ. Αμαρουσίου (Ολυμπίας 40 , 15124 Μαρούσι).

Δικαίωμα συμμετοχής στη σχεδιαζόμενη επιμόρφωση έχουν 60 εκπαιδευτικοί των προαναφερόμενων Διευθύνσεων Εκπαίδευσης (30 από κάθε Διεύθυνση), με προτεραιότητα σε αυτούς που :

α.Προτίθενται να πραγματοποιήσουν κατά το τρέχον σχολικό έτος πολύμηνο περιβαλλοντικό πρόγραμμα στο πλαίσιο των Σχολικών Δραστηριοτήτων με θέμα σχετικό με το περιεχόμενο της επιμόρφωσης.
 β. Δεν έχουν επιμορφωθεί στο παρελθόν στην Π.Ε. (θα πρέπει να το αναφέρουν στην αίτηση -υπεύθυνηδήλωση. )
γ. Ημέρα και ώρα υποβολής της αίτησης
Στους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς θα δοθεί βεβαίωση παρακολούθησης

Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην ανωτέρω Ημερίδα καλούνται να συμπληρώσουν τη συνημμένη αίτηση-υπεύθυνη δήλωση και να την αποστείλουν ηλεκτρονικά στο Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο grpere@dide-v-ath.att.sch.gr έως και τις 22 Οκτωβρίου 2013.

Έγγραφο του ΚΠΕ Εδεσσας-Γιαννιτσών

Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση συμμετοχής

ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ

ΧΑΡΤΗΣ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΕ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ (1-χάρτης, 2-οδηγίες)