Σύμφωνα με την υπ. αριθμ. 200064/Δ2/23/11/2016 εγκύκλιο του ΥΠ.Π.Ε.Θ., για τους πρώτους μήνες του σχολικού έτους και μέχρι την έγκριση των προγραμμάτων, μπορούν να επισκέπτονται τα ΚΠΕ για την υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων σχολικές μονάδες της Περιφέρειάς τους και κατά προτεραιότητα της Περιφερειακής Ενότητας στην οποία ανήκει το ΚΠΕ.
Στην ανωτέρω εγκύκλιο αναγράφονται όλες οι χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τα προγράμματα που υλοποιεί το ΚΠΕ και όλες οι απαραίτητες πληροφορίες για την επίσκεψη.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων.

2016_200064_Δ2_ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ_ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ_ΣΤΑ_ΚΠΕ

Τα σχόλια είναι κλειστά.