Παρουσίαση: Διατροφή ανα τον Κόσμο

Σας επισυνάπτω μια παρουσίαση που δείχνει τι τρώνε και ποσα χρήματα δαπανούν για τρόφιμα, σε διάστημα μιας βδομάδας, οικογένειες απο διάφορα μέρη του κόσμου. Είναι λίγο παλιά χρονικά, αλλά δεν έχουν αλλάξει και πολύ τα πράγματα. Κάνετε τις συγκρίσεις σας και βγάλτε τα συμπεράσματά σας! Πολύ θα ήθελα να δω τις απόψεις σας στα σχόλια!

Photographer_PETER_MENZEL

Κατηγορίες: ΘΡΕΨΗ-ΔΙΑΤΡΟΦΗ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Παρουσίαση: Διατροφή ανα τον Κόσμο

Αφίσες για το περιβάλλον

Πολλές φορές μιλάμε ή ακούμε για τις καταστρεπτικές επιδράσεις του ανθρώπου στο περιβάλλον, αλλά στην πραγματικότητα δεν τις συνειδητοποιούμε. Οι εικόνες αξίζουν όσο χίλιες λέξεις!

Κατηγορίες: ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ - ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Αφίσες για το περιβάλλον

Εκπαιδευτικό υλικό

Στις σελίδες ΒΙΟΛΟΓΙΑ Α’, ΒΙΟΛΟΓΙΑ Β’ και ΒΙΟΛΟΓΙΑ Γ’ μπορείτε να βρείτε εκπαιδευτικό υλικό για το μάθημα της Βιολογίας ξεχωριστά για κάθε τάξη. Το υλικό αυτό θα ενημερώνεται σταδιακά. Είμαι στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία ή πρόταση.

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΥΛΙΚΟ, Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εκπαιδευτικό υλικό