Εγγραφές μαθητών/τριων στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024/2025

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024/2025 θα πραγματοποιηθούν από 01 έως 20 Μαρτίου 2024.

Οι εγγραφές στα δημόσια Νηπιαγωγεία γίνονται μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας στην ηλεκτρονική διεύθυνση :

Στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024/2025 εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2020.

Η εγγραφή του νηπίου στο δεύτερο έτος του Νηπιαγωγείου γίνεται αυτεπάγγελτα.

Ευχαριστούμε πολύ.

Από τη Δ/νση του Νηπιαγωγείου.

Εγγραφές μαθητών/τριών στο Νηπιαγωγείο για στο σχολικό έτος 2023-24

Οι αιτήσεις εγγραφών στα Δημόσια Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2023-2024 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 27 Μαρτίου 2023 και γίνονται μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης με υποβολή ηλεκτρονικής αίτησης με τη χρήση των κωδικών – διαπιστευτηρίων της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων Δημόσιας Διοίκησης του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης (taxisnet).

Η ηλεκτρονική διεύθυνση είναι : https://proti-eggrafi.services.gov.gr/

Εγγραφές μετά τις 27 Μαρτίου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του/της Διευθυντή/ντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Από τη Διεύθυνση του Νηπιαγωγείου Γαστουρίου.

Χριστουγεννιάτικη Γιορτή Νηπιαγωγείου Γαστουρίου

Αγαπητοί Γονείς,

Την Παρασκευή 23.12.2022 και ώρα 09:30 θα γίνει στο χώρο του Νηπιαγωγείου μας η χριστουγεννιάτικη γιορτή.

Με το τέλος της γιορτής το πρόγραμμα του νηπιαγωγείου μας τελειώνει.

Σας Ευχαριστούμε

Χρόνια Πολλά με Υγεία

Καλές Γιορτές

Στη Γιορτή μπορούν να παρευρίσκονται οι γονείς των παιδιών.

ΑΝΑΒΟΛΗ ΤΗΣ ΓΙΟΡΤΗΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ ΓΑΣΤΟΥΡΙΟΥ

Αγαπητοί Γονείς,

Η προγραμματισμένη για αύριο 11.12.2022 γιορτή του συλλόγου γονέων αναβάλλεται για την επόμενη Κυριακή 18.12.2022 την ίδια ώρα.

Ευχαριστούμε Πολύ.                                                                                                                                                                            Οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου

ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την Πέμπτη 27/10/2022 στις 09:30 π.μ θα πραγματοποιηθεί γιορτή για τον εορτασμό της 28ης Οκτωβρίου στην αυλή του νηπιαγωγείου μας με την παρουσία γονέων.

Την ημέρα της γιορτής τα παιδιά το πρωί θα έρθουν κανονικά στο σχολείο.

Η γιορτή θα τελειώσει περίπου στις 10:00 και τα νήπια που μετακινούνται με το λεωφορείο θα φύγουν 10:30 π.μ.

Ευχαριστούμε

Οι Νηπιαγωγοί

ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΡΙΤΗ 27.09.2022

Αγαπητοί Γονείς,

Αύριο Τρίτη 27.09.2022 δεν θα λειτουργήσουν οι σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης(Νηπιαγωγεία-Δημοτικά Σχολεία) λόγω των έκτακτων καιρικών φαινομένων.

Από τη Διεύθυνση του Νηπιαγωγείου Γαστουρίου.

Αγιασμός με την έναρξη της σχολικής χρονιάς

Αγαπητοί Γονείς,

Τη Δευτέρα 12.09.2022 και ώρα 09:00 θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος αγιασμός μαζί με το Δημοτικό Σχολείο Γαστουρίου.

Καλή Σχολική Χρονιά

Οι Εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου

ΓΙΟΡΤΗ ΛΗΞΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ

Αγαπητοί Γονείς,

Σας ενημερώνουμε με χαρά ότι την Τετάρτη 15 Ιουνίου και ώρα 09:00 στο χώρο του Νηπιαγωγείου μας θα πραγματοποιηθεί η σχολική γιορτή με τη λήξη του σχολικού έτους.

Φέτος μπορείτε να παρευρεθείτε και οι γονείς.

Σας περιμένουμε και σας ευχαριστούμε πολύ.

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Γιορτή 25ης Μαρτίου

Την Πέμπτη 24/3/2022 θα γίνει στο Νηπιαγωγείο μας η γιορτή για την 25η Μαρτίου. Το πρωί τα παιδιά θα πρέπει να είναι στο σχολείο μέχρι τις 8:30 και θα σχολάσουμε στις 10:00 (στις 10:00 θα έχει και το λεωφορείο επιστροφής για τα παιδιά που μετακινούνται με αυτό). Η γιορτή μας θα είναι χωρίς την παρουσία γονέων.
Την Παρασκευή 25/3/2022 το Νηπιαγωγείο μας δε θα συμμετέχει στην παρέλαση μετά από απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων.
Σας ευχαριστούμε πολύ.

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2022-2023

Οι αιτήσεις εγγραφών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2022-2023 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2022 με ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής.

Την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής υποβάλλουν οι γονείς/κηδεμόνες μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://proti-eggrafi.services.gov.gr/

Στα Νηπιαγωγεία εγγράφονται μαθητές/τριες που την 31 Δεκεμβρίου του έτους εγγραφής συμπληρώνουν την ηλικία των τεσσάρων (4) ετών. Συγκεκριμένα για το σχολικό έτος 2022-2023 εγγράφονται μαθητές/τριες γεννημένοι/ες το 2018.

Για οποιαδήποτε πληροφορία ή απορία παρακαλούμε να επικοινωνείτε με το Νηπιαγωγείο στο τηλ. 2661057175.

Ευχαριστούμε.