Επιμορφωτικό Πρόγραμμα στο 1ο ΠΕΚ Αθήνας

Το περιεχόμενο του pdf  αποτελεί υλικό σεναρίου που πραγματοποιήθηκε στο 1ο ΠΕΚ Αθήνας στις 6 Μαρτίου 2018.

Εκπαιδευτικό Σενάριο στο μάθημα της Ιστορίας Α΄ τάξης Γυμνασίου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Επιμορφωτικό σεμινάριο στο μάθημα της Ιστορίας

Σεμινάριο που πραγματοποιήθηκε σε Συναδέλφους κλ. ΠΕ02 των Γυμνασίων και Λυκείων αρμοδιότητάς μου τον Ιανουάριο του 2018.

Ανάγνωση ιστορικών πηγών

Διαφοροποιημένη Διδασκαλία

Το pdf αποτελεί υλικό επιμορφωτικών σεμιναρίων που πραγματοποιήθηκαν στα σχολεία αρμοδιότητάς μου τον Νοέμβριο του 2017.

Διαφοροποιημένη Διδασκαλία και Μαθητές με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες

Δημιουργική Γραφή

Το ppt αποτελεί υλικό επιμορφωτικών σεμιναρίων που πραγματοποιήθηκαν σε σχολεία αρμοδιότητάς μου τον Μάρτιο του 2017.

Δημιουργική Γραφή – Παρουσίαση

Σχέδιο μαθήματος για την Αρχαία Ελληνική Γραμματεία

Το Σχέδιο Μαθήματος συντάχθηκε για τη Δειγματική Διδασκαλία  που έγινε στο μάθημα Αρχαία Ελληνική Γραμματεία (Ομήρου Οδύσσεια) στο 4ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης στις 19-1-2016.

Δείτε το εδώ.

Σεμινάριο στην Ελένη του Ευριπίδη

Τ ο pdf αποτελεί υλικό επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ02 των σχολείων αρμοδιότητάς μου.

Δείτε το εδώ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο

Ομαδοσυνεργατικές προσεγγίσεις

Το pdf αποτελεί υλικό επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ02 των σχολείων αρμοδιότητάς μου.

Δείτε το εδώ.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Γράψτε σχόλιο

Διδακτική και διδασκαλία του μαθήματος «Τοπική Ιστορία», στο πλαίσιο των Βιωματικών Δράσεων

Το pdf αποτελεί υλικό του επιμορφωτικού σεμιναρίου που πραγματοποιήθηκε στο 2ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης, στις 8 Σεπτεμβρίου 2015. Απευθυνόταν στους εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ02 των Σχολείων αρμοδιότητάς μου.

Δείτε την παρουσίαση σε pdf :  Τοπική Ιστορία – Κατσαγάνη

Κατηγορίες: Βιωματικές Δράσεις Γυμνασίου | Ετικέτες: | Γράψτε σχόλιο