Κατεύθυνση Β Λυκείου

Ας αρχίσουμε το υλικό για την Κατεύθυνση της Β΄ Λυκείου με τα δικά μου φυλλάδια……

• Φυλλάδιο  στα Διανύσματα Β΄Λυκείου του Γιώργου Καραφέρη Θα βρείτε εδώ!
  • Φυλλάδιο στην Εξίσωση Ευθείας Β΄ Λυκείου του Γιώργου Καραφέρη Θα βρείτε εδώ!     ( Νέο έκδοση 2013_2014)

Και ας συνεχίσουμε…..

• Το υλικό της αξιολόγησης των μαθητών για τα μαθηματικά κατεύθυνσης από το Κ.Ε.Ε. (Κέντρο Εκπαιδευτικής  Έρευνας)  (Λίγο παλιό το υλικό αλλά δεν πειράζει…) θα βρείτε εδώ  Β” Λυκείου – Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης – Μέρος Α και Β” Λυκείου – Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης – Μέρος Β.
  • Ένα βιβλίο για τα διανύσματα από τους συναδέλφους Χρήστο Σίσκα και  Επαμεινώνδα Φακόπουλο θα βρείτε εδώ : Βιβλίο Μαθηματικών για την Β΄ Λυκείου Κατεύθυνσης
  • Σημειώσεις σε όλη την ύλη από το συνάδελφο Νικόλαο Μαυρογιάννη Θα βρείτε εδώ!
  • Ένα βιβλίο σε όλα τα μαθηματικά της Β΄Λυκείου (Γενικής και Κατεύθυνσης ) από το συνάδελφο Στρατή Αντωνέα θα βρείτε εδώ!
  • Ένα φυλλάδιο με ασκήσεις στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης από το συνάδελφο Ανέστη Τσομίδη θα βρείτε εδώ!
  • Μαθηματικά Κατεύθυνσης Β΄Λυκείου «Τελευταία επανάληψη πριν τις εξετάσεις » από το συνάδελφο Βαγγέλη Νικολακάκη θα βρείτε εδώ!
  • Ασκήσεις (Λυμένες και Άλυτες) από συνάδελφο Σπύρο Καρδαμίτση θα βρείτε εδώ!
  • Ένα σχολικό βοήθημα στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης  Αναρτημένο στο Scrib από ton Αποστόλη  Ζυμβραγάκη  θα βρείτε εδώ!
  • Και λίγο υλικό από το cleverclass.gr θα βρείτε εδώ!
  • Πλήρεις πακέτο ασκήσεων για την επανάληψη της Β Λυκείου Κατεύθυνσης σε μορφή word (.doc)  ιστότοπο mathematica.gr υπάρχει εδώ!
  • Υλικό στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης της Β΄Λυκείου από το συνάδελφο Τάκη Τσακαλάκο Θα βρείτε εδώ!
  • Επανάληψη σε όλη την ύλη των Μαθηματικών Κατεύθυνσης Β΄Λυκείου από το συνάδελφο Σάκη Λιπορδέζη και το φροντιστήριο Ορόσημο θα βρείτε εδώ!
  • Μεθοδολογία και θέματα μαθηματικών κατεύθυνσης Β Λυκείου, ένα φυλλάδιο από το συνάδελφο Σπύρο Χριστιά θα βρείτε εδώ!
  • Ένα φυλλάδιο με ασκήσεις σε όλη την ύλη των Μαθηματικών Κατεύθυνσης από το συνάδελφο Μίλτο Παπαγρηγοράκη θα βρείτε εδώ!

2 Responses to Κατεύθυνση Β Λυκείου

1. Ο/Η Giannhs λέει:

Στην ερωτηση τι ονομαζουμε εσωτερικο γινομενο 2 μη μηδενικων διανυσματων , απανταμε με τον ορισμο του βιβλιου δηλαδη πρεπει να αναφερουμε την περιπτωση οπου τα α,β ειναι τα μηδενικα διανυσματα?