ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ 8Η ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΦΥΣΙΚΗΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ ΚΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

8Η ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ

ΦΥΣΙΚΗΣ-ΧΗΜΕΙΑΣ  ΚΑΙ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ

Στα πλαίσια των εσωτερικών δραστηριοτήτων του σχολείου στις Φυσικές Επιστήμες, το Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών του σχολείου μας διοργανώνει την Παρασκευή, 20  Νοεμβρίου 2015, Ενδοσχολική  Ημερίδα με Πειραματικές Δραστηριότητες στη Φυσική,Χημεία και Βιολογία.

Η Ημερίδα θα διεξαχθεί στα Εργαστήρια Φυσικών Επιστημών και Πληροφορικής του σχολείου. Στην Ημερίδα θα συμμετάσχουν συνολικά 15 τριμελείς ομάδες που θα διαγωνιστούν σε δύο (3) πειράματα Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας. Στην ημερίδα συμμετέχουν με αποστάσεως σύνδεση Skype και σχολεία απο τη Ηλεία και Αχαία.

Στην Ημερίδα θα επιθυμούσαμε να παρεβρεθούν οι Σχολικοί Σύμβουλοι ΠΕ4, οι συνεργάτες του ΕΚΦΕ Πατρών και ΕΚΦΕ Αιγίου καθώς και Εκπαιδευτικοί κλάδου ΠΕ4 που θα ήθελαν να παρακολουθήσουν την οργάνωση των πειραματικών δραστηριοτήτων .

Οι ομάδες των μαθητών που θα συμμετάσχουν στην Ημερίδα

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ