Το πρώτο μου ιστολόγιο

Γιαννούλα Αικατερίνη

Οι τριγωνομετρικοί αριθμοί αλλιώς…

Δεκ 202318

trigonometry

Ηλεκτρονικοί Υπολογιστές

Δεκ 202318

Η ιστορία των ηλεκτρονικών υπολογιστών, από τους άβακες των αρχαίων Σουμέριων και τον μηχανισμό των Αντικυθήρων έως τη μηχανή Turing, τον ENIAC αλλά και τα laptops και τα tablets.

Βίντεο απο το youtude και παρουσίαση από το slideshare

Δεκ 202311

Παρουσίαση από slideshare

Ανάπτυξη Εφαρμογών – Γ’ Λυκείου

Δεκ 202311

Ο προγραμματισμός είναι μάθημα της στιγμής, έχει μαθηματική λογική και δεν υπάρχουν τόσο έτοιμες συνταγές. Έχω δει καλά προβλήματα που επιδέχονται πάρα πολλές λύσεις και αυτό είναι και το ωραίο σε αυτό το μάθημα, είναι απρόβλεπτο!

Ακολουθούν οι οδηγίες για το μάθημα!

Οδηγίες ΑΕΠΠ

Το κάστρο των Ιωαννίνων

Δεκ 20234

Τα Ιωάννινα αποτελούν έναν ιδανικό προορισμό με μακραίωνη ιστορία, παραδοσιακή αρχιτεκτονική και παραδοσιακό πλούτο. Το κάστρο των Ιωαννίνων αποτελεί σημείο αναφοράς της πόλης. Η σημερινή του μορφή οφείλεται στον Αλή Πασά ο οποίος ξαναχτίζει το κάστρο το 1815 σχεδόν εκ θεμελίων. Μέσα στο Κάστρο και ανάμεσα στα σπίτια του οικισμού σώζεται το Σουφαρί Σαράι, (σχολή ιππικού του Αλή πασά), η Τουρκική βιβλιοθήκη, η Εβραϊκή συναγωγή , τα ερείπια του βυζαντινού Λουτρού, το σπίτι του Πασά Καλού.

Ευχές

Νοέ 202122

ezgif.com gif maker9

Ερωτηματολόγιο – Σχέσεις εκπαιδευτικών μαθητών – 1ο Γυμνάσιο Ιωαννίνων

Οκτ 202123

Πατήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο μας.

Ευχές για το σεμινάριο moodle!!

Νοέ 202010

moodleΝα είναι το φετινό σεμινάριο δημιουργικό και ευχάριστο!!

Μια βόλτα στα Ιωάννινα!

Νοέ 201916

Τρόποι διαπαιδαγώγησης: Ένας οδηγός για γονείς

Νοέ 201916

diapaidagogisi-eksofiloΈνα σύντομο και περιεκτικό βιβλίο με θέμα την διαπαιδαγώγηση παιδιών. Σκοπός του είναι να παρουσιάσει σε γονείς παιδιών προσχολικής ή σχολικής ηλικίας κάποιες βασικές τεχνικές διαπαιδαγώγησης με όσο το δυνατόν πιο απλό και καθημερινό λόγο.

Διαβάστε το βιβλίο εδώ

« Παλιότερα άρθρα

Ώρα Ελλάδος

RSS Αρχη – Ασφάλεια στο Διαδίκτυο

• Παρουσιάστηκε σφάλμα. Το κανάλι ίσως είναι εκτός λειτουργίας. Ξαναδοκιμάστε αργότερα.

RSS Διεύθυνση Δ/θμιας

Ο καιρός

Αυτό είναι ένα παράδειγμα σελίδας του blogs.sch.gr, στην οποία μπορείτε να προσθέσετε πληροφορίες σχετικά με εσάς ή το Ιστολόγιο, ώστε οι αναγνώστες να ξέρουν ποιος είστε. Μπορείτε να δημιουργήσετε όσες σελίδες θέλετε σαν και αυτή ή υποσελίδες και να διαχειριστείτε το περιοχόμενο τους μέσα από το blogs.sch.gr.