Δημοσιευμένο στις 8 Μαΐου 2014 Κατηγορία: Διακρίσεις από Αποστολίδου Γεσθημανή  Με ετικέτα

Με κεντρικό σύνθημα «Λέμε ΟΧΙ στη Βία και την εκμετάλλευση. Λέμε ΝΑΙ στην αλληλεγγύη και την ανθρωπιά, με εμβόλια, φαγητό και σχολείο για τα φτωχά παιδιά του κόσμου» συμμετείχαμε με την τάξη μας στο Πανανθρώπινο Κίνημα Αλληλεγγύης των Σχολείων για τα Παιδιά όλου του Κόσμου.Ολοκληρώνοντας το Πρόγραμμα , παραλάβαμε έναν φάκελο που περιείχε:

Ανώνυμο-1 αντίγραφο
1

3

2 σχόλια προς 'Βραβείο για τη συμμετοχή της Δ΄τάξης στο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της UNICEF «Σχολεία Υπερασπιστές των παιδιών»'

Γραφτείτε συνδρομητής στα σχόλια μέσω καναλιού νέων (RSS Feed) RSS

1.   Κωνσταντίνα said,

στις 12 Νοεμβρίου 2014 στις 19:10

εγω τον φάκελο με το γράμμα της UNICEF θα ειχα συγκινηθεί παρα πολυ!Ειδικα αν ημουν και διευθύντρια !!

2. στις 12 Νοεμβρίου 2014 στις 22:11

Ευχαριστούμε πάρα πολύ!Η δράση μας δημοσιεύθηκε επίσης και στο περιοδικό της Ελληνικής Επιτροπής της UNICEF «ΚΟΣΜΟΣ» στο τεύχος του καλοκαιριού.Το περιοδικό ΚΟΣΜΟΣ εκδίδεται κάθε τρίμηνο από την Ελληνική Επιτροπή της UNICEF και αποστέλεται στα χιλιάδες μέλη της σε όλη την Ελλάδα, την Κύπρο, αλλά και στο εξωτερικό.