ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΔΕΥΑΗ- ΛΕΙΨΥΔΡΙΑ

Φυλλάδια  της ΔΕΥΑΗ:

ΦΥΛΛΑΔΙΟ ΤΗΣ ΔΕΥΑΗ

Μέτρα για την αντιμετώπιση  της λειψυδρίας .

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΦΥΛΛΑΔΙΑ ΔΕΥΑΗ- ΛΕΙΨΥΔΡΙΑ

ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ

Στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Τυμπακίου,ήρθε  μετά  από την πρόσκληση των μαθητών του σχολείου μας ο προπονητής- εκπαιδευτικός  Φυσικής Αγωγής Φουστανάκης Δημήτριος και  αφου μας μίλησε για το άθλημα της ξιφασκίας , μας παρουσίασε με τη βοήθεια των αθλητών/τριων που είχαν έρθει μαζί του,ενα  αγώνα ξιφασκίας  ανάμεσα στους αθλητές/τριες του.

ΦΟΥΣΤΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Οι μαθητές του σχολείου παρακολούθησαν με  αμείωτο ενδιαφέρον τον αγώνα ,στη συνέχεια ρώτησαν προπονητή και αθλητές/τριες σχετικά με τις στολές ,με τα  ξίφη που κρατούσαν , για τη βαθμολογία που έπαιρναν  και ευχήθηκαν πολλές επιτυχίες τόσο στον προπονητή   όσο  και στους αθλητές/τριες.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΣΤΟ 2ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ

ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΟ 2ο Δ.Σ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ

Επίσκεψη Ολυμπιονίκη Ν. Κακλαμανάκη

Στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Τυμπακίου  είχαμε τη χαρά να υποδεχθούμε τον Ολυμπιονίκη Νίκο  Κακλαμανάκη. Οι μαθητές από νωρίς αγωνιούσαν και ανυπομονούσαν να τον γνωρίσουν.

ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ

Όταν έφτασε τον υποδέχθηκε όλο το σχολείο με χειροκροτήματα.

Ο κ. Νίκος Κακλαμάνακης μας μίλησε με πολύ όμορφα λόγια,αναφέρθηκε  στους  αγώνες του,τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, περιγράφοντας την αξία της προσπάθειας, του αγώνα και της διαρκούς αυτοκριτικής που μας ωθεί να γινόμαστε όλο και καλύτεροι. Εστίασε δε στο πολύ όμορφο μήνυμα: «Ο μόνος αγώνας που χάνουμε, είναι αυτός που δεν δίνουμε».Απάντησε στις ερωτήσεις των μαθητών του σχολείου και στο τέλος μοίρασε αυτόγραφα  ανά τάξη.

Μακάρι όλοι οι Έλληνες αθλητές να διακρίνονται από το ήθος του και την αγάπη του για την Ελλάδα και να υλοποιούν  αντίστοιχες δράσεις, δίνοντας το παράδειγμα στους μικρούς μαθητές, για το πως οι ίδιοι θα πρέπει αύριο να στέκονται μέσα στην κοινωνία μας. Τον ευχαριστούμε θερμά για την τιμή που μας έκανε και του ευχόμαστε καλή συνέχεια και καλή δύναμη στις προσπάθειές του για διάδοση του μηνύματός του σε όλη την Ελλάδα.

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΚΛΑΜΑΝΑΚΗ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΤΟ 2ο Δ.Σ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ

Καλωσήρθατε