Πραγματοποιήσαμε σήμερα 29 Μαΐου διαδικτυακή αφήγηση παραμυθιού από τη συγγραφέα, Σταυρούλα Βενιέρη μέσω Webex.

Η συγγραφέας μας αφηγήθηκε το παραμύθι “Η πεταλούδα που περπατούσε”. Ένα παραμύθι που θίγει με σεβασμό το θέμα των παιδιών με ειδικές ανάγκες και οποιαδήποτε διαφορετικότητα.Κατά τη διάρκεια της αφήγησης υπήρχε συνεχής αλληλεπίδραση της συγγραφέα με τους μαθητές με τη μορφή ερωτήσεων,υποθέσεων και εξαγωγής συμπερασμάτων.

Ήταν ένα ευχάριστο, δημιουργικό,επιμορφωτικό πρωινό για όλους μας,μαθητές και εκπαιδευτικούς.

Ευχαριστούμε πολύ την συγγραφέα Σταυρούλα Βενιέρη και τις εκδόσεις ΚΟΥΡΟΣ που πρότειναν και βοήθησαν την δημιουργία της διαδικτυακής αφήγησης και την αποστολή των επαίνων στους μαθητές.