week12-3

dfdasjfl  fsdfsdf sdf sdf fsf  fsdfsdffdfsf fsdfsdfsdf fsdfsdf. sfdfksdjkfj fsfmsfnsjn f,sf,dfnsjfn  jfsdnfkjnsdjkfnkjsfnksdn sf. fdsjnfksdnfsjfn. sfdfsdfnsndf jfsdjfnjsdnf fsdjfnsjdfnj nfsdjfn  jfj jsjfds.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο week12-3

week12-2

zcsdmcdc.,

dafasd

as.

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο week12-2

week12

Ενσωμάτωση

Δείτε το στο slideshare.net
Κατηγορίες: Πληροφορική και Κοινωνία | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο week12

Διδακτική της Πληροφορικής

Εισαγωγή

Στη συγκεκριμένη πτυχιακή εργασία, θα αναλυθεί όσο το δυνατόν καλύτερα, το θέμα της Διδακτικής της Πληροφορικής, περικλείοντας πληροφορίες που θα απασχολούσαν κάθε φοιτητή – και όχι μόνο – σχετικά με το θέμα. Θα αναλυθούν στοιχεία σχετικά με τους υπολογιστές, την πληροφορική, και γενικότερα με τον τρόπο που θα έπρεπε να διδάσκεται η πληροφορική σε οποιονδήποτε κλάδο. Σκοπός τη ς ανάλυσης του συγκεκριμένου θέματος, είναι να καταλάβουν οι φοιτητές πώς να μεταδώσουν σε μαθητές το αντικείμενο το οποίο σπούδασαν. Γιατί η γνώση – και μόνο – του θέματος δεν αρκεί 100%… Ειδικά από τη στιγμή που παραχωρήθηκε στα επαγγελματικά δικαιώματα της σχολής, ο διορισμός των σπουδαστών στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση ως εκπαιδευτικών…
Επίσης θα αναφερθούν μέθοδοι γενικής διδασκαλίας, οι οποίοι έχουν ως σκοπό να βοηθήσουν τον οποιονδήποτε εκπαιδευτικό να καταλάβει και να εφαρμόσει τρόπους τους οποίους εισηγήθηκαν ανέλυσαν και ανέλυσαν διακεκριμένοι επιστήμονες του θέματος της διδασκαλίας.

Κριτήριο Ιστορίας

Κατηγορίες: Πληροφορική στην Εκπαίδευση | Ετικέτες: , | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Διδακτική της Πληροφορικής

Περί διδακτικής της πληροφορικής

Η πληροφορική στην εκπαίδευση

Με τον όρο “Διδακτική της Πληροφορικής” εννοούμε τη μελέτη, το προβληματισμό και εξάσκηση πάνω στο πώς να διδάξουμε διάφορα επιμέρους γνωστικά αντικείμενα της επιστήμης της Πληροφορικής. Το περιεχόμενο των γνωστικών αντικειμένων της Πληροφορικής διαμορφώνεται μέσα από τις απαιτήσεις και εξελίξεις της ίδιας της επιστήμης και των τεχνολογιών που προκύπτουν από αυτή. Επίσης μέσα από τις ευρύτερες επιστημονικές, κοινωνικές, πολιτισμικές και οικονομικές ανάγκες και ενδιαφέροντα.

Συνέχεια

Κατηγορίες: Πληροφορική στην Εκπαίδευση | Ετικέτες: | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Περί διδακτικής της πληροφορικής

Καλημέρα κόσμε!

Κατηγορίες: Πληροφορική | Ετικέτες: | 1 σχόλιο