Βασίλης Φαγογένης

Μαθηματικός/Πληροφορικός MSc

Τριγωνομετρία με λογισμικό geogebra

Φεβ 201614

από κάτω από: Γενικά, Λογισμικό| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τριγωνομετρία με λογισμικό geogebra

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Εορτολόγιο

η ημέρα, η εβδομάδα του έτους

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ

RSS Σαν σήμερα

• Χάρι Μπελαφόντε: Ο θρυλικός τραγουδιστής του «Banana Boat Song» 26 Απριλίου, 2023
    Αμερικανός τραγουδιστής, ηθοποιός, κινηματογραφικός παραγωγός και ακτιβιστής, που γνώρισε μεγάλη επιτυχία ενσωματώνοντας στα τραγούδια του ρυθμούς της Καραϊβική.
  • Αλμπέρ Ουντερζό: Ο συνδημιουργός του Αστερίξ 24 Μαρτίου, 2023
    Γάλλος σκιτσογράφος, που μαζί με τον κειμενογράφο Ρενέ Γκοσινί δημιούργησαν τη σειρά κόμικ με ήρωα τον Αστερίξ.
  • Γιάκομπ Φίλιπ Φαλμεράιερ: Ο ιστορικός που αμφισβήτησε τη συνέχεια του Ελληνισμού 10 Δεκεμβρίου, 2022
    Γερμανόφωνος ιστορικός, γνωστός για τις θεωρίες που ανέπτυξε τον 19ο αιώνα, με τις οποίες υποστήριξε ότι οι νεοέλληνες δεν έχουν καμία σχέση με τους αρχαίους Έλληνες.
  • Τζίντζερ Ρότζερς 16 Ιουλίου, 2021
    Aμερικανίδα χορεύτρια και ηθοποιός του θεάτρου και του κινηματογράφου, γνωστή ιδιαίτερα ως παρτενέρ του Φρεντ Αστέρ σε μια σειρά κινηματογραφικών μιούζικαλ.
  • Περ Όλοβ Ένκβιστ 27 Απριλίου, 2020
    Σουηδός μυθιστοριογράφος, θεατρικός συγγραφέας, δημοσιογράφος και δοκιμιογράφος, που σημάδεψε τη σκανδιναβική λογοτεχνία του 20ου αιώνα.
  • Αλ Πατσίνο 25 Απριλίου, 2020
    Ο Αλ Πατσίνο είναι ένας από τους κορυφαίους ηθοποιούς της γενιάς του με γερό θεατρικό υπόβαθρο και μοναδική παρουσία στην μεγάλη οθόνη, την οποία χαρακτηρίζουν το έντονο και εκρηκτικό υποκριτικό ύφος.
  • Το κανάλι του Σουέζ 25 Απριλίου, 2020
    Το Κανάλι του Σουέζ εγκαινιάστηκε στις 17 Νοεμβρίου 1869, ενώνοντας τη Μεσόγειο με την Ερυθρά Θάλασσα. Ανεπισήμως, το πρώτο πλοίο είχε διέλθει περίπου δύο χρόνια νωρίτερα, στις 17 Φεβρουαρίου του 1867.
  • Άγιος Μάρκος ο Ευαγγελιστής 24 Απριλίου, 2020
    Συγγραφέας του δεύτερου συνοπτικού Ευαγγελίου, μαθητής και συνεργάτης των αποστόλων Πέτρου, Παύλου και Βαρνάβα.
  • Τζέιν Τζέικομπς 24 Απριλίου, 2020
    Αμερικανοκαναδή δημοσιογράφος, συγγραφέας και ακτιβίστρια σε θέματα πολεοδομίας και χωροταξίας, γνωστή για τη συνεισφορά της στις αστικές σπουδές (urban studies).
  • Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων 19 Δεκεμβρίου, 2019
    Όλα τα πρωτοσέλιδα των ελληνικών πολιτικών εφημερίδων. Δείτε αναλυτικά τα θέματα που φιλοξενούνται σήμερα στην πρώτη σελίδα τους.