Κάλαντα!

Σας αρέσουν τα κάλαντα;

Κάλαντα τραγουδούν τα παιδιά σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας.

Ας ακούσουμε τα κάλαντα της Ηπείρου:

Τα λόγια μπορείτε να τα δείτε κι εδώ:

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Κάλαντα!

Χριστουγεννιάτικες Χειροτεχνίες!

Στη συνέχεια παραθέτουμε κάποιες χριστουγεννιάτικες χειροτεχνίες που μπορεί να σας χρειαστούν!

Λήψη αρχείου

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Χριστουγεννιάτικες Χειροτεχνίες!

μουσικό διάλειμμα!

..από τις πιο αγαπημένες μου μουσικές της Ευανθίας Ρεμπούτσικα…

…άρωμα βανίλιας….

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο μουσικό διάλειμμα!

Ενδιαφέρουσα έκθεση για Εκπαιδευτικούς!

Μια πολύ ενδιαφέρουσα έκθεση λαμβάνει χώρα στην Αθήνα στις 14 και 15 Δεκεμβρίου. Είναι η 5η έκθεση για το e-learning που θα γίνει στο Συνεδριακό Κέντρο ΕΕΔΕ (Λ. Ιωνίας 200 και Ιακωβάτων 61, Αθήνα)

Η έκθεση έχει θέμα “Καινοτομία στην Εκπαίδευση για ενεργούς πολίτες”  και στόχος είναι να παρουσιάσει καινοτόμες πρακτικές και στρατηγικές στο e-learning, οι οποίες θα μπορούν να βοηθήσουν τους πολίτες:

• να αναπτύξουν τις ικανότητες τους
  • να μάθουν να δημιουργούν μέσα σ’ ένα ευχάριστο περιβάλλον
  • να νιώσουν πιο αυτοδύναμοι και να παίρνουν εύκολα πρωτοβουλίες για να λύνουν προβλήματα.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε και στο:

http://www.elearningexpo.gr/index.php/el/Picture 21

Κατηγορίες: Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ενδιαφέρουσα έκθεση για Εκπαιδευτικούς!

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήρθατε στο Blogs.sch.gr. Αυτή είναι η πρώτη σας δημοσίευση. Αλλάξτε την ή διαγράψτε την και αρχίστε το “Ιστολογείν”!